הציבור מתנגד לגירוש פליטים!

הציבור מתנגד לגירוש פליטים!

מספר חתימות

3,087
 
5,000  

יו"ר מפלגת העבודה הוביל אמש בכנסת הצבעה עם הממשלה, שמטרתה לאפשר לגרש פליטים למדינה שלישית (רואנדה), במחשבה ש"זה מה שהציבור רוצה".

אנחנו כאן כדי לומר לך, אבי גבאי, שהציבור הישראלי מתנגד בתוקף לגירוש של פליטים. הציבור הישראלי מתנגד להפרת האמנה הבין-לאומית לזכויות פליטים שישראל היתה בין יוזמותיה לאחר מלחמת העולם השנייה.

אנחנו זוכרים היטב מה זה להיות יהודים - נרדפים, פליטים ואף "מסתננים" כאשר הורינו וסבינו נמלטו על חייהם או גורשו מארצותיהם. גם הם נעו ונדו, חצו גבולות, התחמקו ונלכדו, גורשו בין לילה ללא רכושם, או נכלאו במחנות מעצר. 

הציבור הישראלי זוכר כי המצווה שמופיעה הכי הרבה פעמים בספר התורה היא "ואהבתם את הגר הגר עמכם". לציבור הישראלי נמאס להיות מוקע בעולם על הפרות כה חמורות של זכויות אדם. והציבור הישראלי מאס בספינים של נתניהו שנועדו להסית ולהתסיס כדי שלא נשים לב לכל החקירות המתנהלות נגדו.

הסודנים והאריתראים - עליהם מדברת הממשלה ומסיתה נגדם - המונים היום כ-38 אלף גברים ונשים בסך הכול - הם לא "מסתנני עבודה". ההוכחה החותכת לכך היא שישראל אינה מגרשת אותם לארצם שלהם - סודן או אריתריאה - אלא למדינה אחרת - לרואנדה המושחתת והדיקטטורית, תמורת תשלום ל"ראש".

לו היה מדובר ב"מסתנני עבודה" כפי שכינית אותם, הרי לא היתה בעיה לגרשם למדינתם, כפי שמגרשים לכל מדינות העולם.

העובדות הן, שישראל מעניקה מאז 2007 ועד היום לכלל הסודנים והאריתריאים הגנה קבוצתית על פי אמנת הפליטים, ומציידת אותם באשרת שהייה כחוק. בו בזמן, היא מסרבת לבחון את בקשותיהם ומסיתה נגדם.

אנשים אלה, שנמלטו מרצח עם ורדיפות פוליטיות (סודן) ומדיקטטורה אכזרית דוגמת צפון-קוריאה (אריתריאה), ושאלפים רבים מהם נפלו קורבן לעינויים ולסחר בדרך לישראל, יישלחו כעת אל נתיב ייסורים חדש. ללא מעמד, לא זכויות וללא יכולת להתקיים, ייאלצו להמשיך ולברוח. אלפים ישלמו בחייהם כשינסו לחצות את הים התיכון לאירופה, או ייחטפו על ידי כנופיות טרור ויימכרו כעבדים. אין להם לאן ללכת. אסור לנו לשלוח אותם אל מותם.

אנחנו דורשים ממך ללמוד לעומק את הנושא ולשנות את ההצבעה כדי להבטיח את שלומם של פליטי סודן ואריתריאה בישראל. 

ציר הזמן של העצומה

11/01/2018
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
21/11/2017
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
21/11/2017
העצומה נפתחה