קריאה ליחס הוגן כלפי אוהדי הכדורגל האיטלקי בישראל

קריאה ליחס הוגן כלפי אוהדי הכדורגל האיטלקי בישראל

מספר חתימות

613
 
1,000  

קריאה ליחס הוגן כלפי אוהדי הכדורגל האיטלקי בישראל

אנו החתומים מטה, ישראלים האוהדים קבוצות כדורגל מאיטליה, חווים כצרכנים במשך תקופה ארוכה יחס משפיל ומפלה לרעה אותו יש לסיים.

הכדורגל האיטלקי בישראל משודר מזה מספר שנים על פני 4 ערוצים בתשלום, שאינם בחבילה אחת. אוהד שרוצה לצפות במשחקי קבוצתו נאלץ לרכוש את כל 4 הערוצים בסכום כסף שמגיע כמעט ל-100 שקלים בחודש. בכך נמנע הדבר מאוכלוסיות שלמות.

גם במגרש הכלכלי הקפיטליסטי הקיים בארץ יש זכויות צרכן בסיסיות ואלו נדרסות ע"י מפעילי הערוצים: חברת צ'ארלטון וערוץ הספורט.

בשבת 14.5.2011, התקיים משחק הכתרת האלופה באיטליה בין מילאן לקליארי. משחק זה לא שודר בישראל, כאשר במקביל ערוצי הספורט העבירו משחקים בשידור חוזר(למעט ערוץ אחד שהעביר משחק מספרד).

דוגמא נוספת היא משחק משמעותי מאשתקד בין מילאן לרומא שנערך בסוף העונה והשפיע על המיקומים הסופיים בטבלה. משחק זה היה אמור להיות משודר בערוץ הספורט אך ללא כל התראה מוקדם לא שודר כשידור ישיר, אלא רק ברבע השעה האחרונה שלו. זאת משום תוכן אחר שהתמשך ומבלי לתת פתרון לאוהדי הכדורגל שציפו בקוצר רוח למשחק. גם לאחר פניה מסודרת אף גוף לא לקח אחריות.

עוד דוגמא התרחשה בתחילת העונה הנוכחית, עת ששידורו של המשחק המרכזי באירופה כולה באותו מחזור, הדרבי המילאנזי בין אלופת אירופה אינטר לבין אלופת איטליה של השנה מילאן, כמעט שלא שודר אלא הוסף ללוח השידורים ללא הודעה מוקדמת דקות לפני שריקת הפתיחה.

התנהלות זו של חברות מסחריות החתומות על חוזים ומשווקות את שידורי הכדורגל האיטלקי בארץ כסחורתן, הנה בראש ובראשונה משפילה וחובבנית, ובעיקר מונעת מהאוהדים את הסחורה עליה הם משלמים ביוקר.

גם אם נניח שפיצול הליגה על פני 2 ספקים שמאמירים את מחירים היא בהתאם לתנאי השוק והחוק, הרי שאי שידורו של משחק האליפות של מילאן הוא דוגמא מובהקת ליחס מזלזל ומניעת הסחורה מהצרכנים. ייתכן שאותן חברות יטענו שהמשחק לא עורר עניין היות שגורל האליפות הוכרע בשבוע שלפני כן, אך טיעון זה הינו טיעון ריק - עובדה שאי השידור עורר כעס רב בקרב האוהדים.

אנו תובעים לשפר את היחס כלפי הליגה האיטלקית, דבר שיימדד בכמות השידורים ובאי הישנות התופעות שהוזכרו. גם לנו אוהדי הכדורגל האיטלקי יש זכויות, כמו לכל צרכן.

במידה ולא נענה, נאלץ לברר את זכויותינו המשפטיות מול המועצה הישראלית לצרכנות, הממונה על הגנת הצרכן ומשרד התקשורת- לרבות הפקעת המונופול של צ'ארלטון וערוץ הספורט על שידורי הליגה האיטלקית בארץ ופתיחת הערוצים האיטלקיים.

מיותר לציין שנפנה במסגרת מועדוני האוהדים הרישמיים בישראל שמוכרים ע"י הקבוצות האיטלקיות.

בבקשה הצטרפו גם לקבוצת הפייסבוק שלנו- "אוהדי הכדורגל האיטלקי":

http://www.facebook.com/home.php#!/group.php?gid=345548999238

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

05/07/2011
העצומה השיגה 500 חתימות!
29/05/2011
העצומה השיגה 100 חתימות!
28/05/2011
העצומה נפתחה