אומרים לא! להצעת החוק להפסקת הפצתו בחינם של "ישראל היום"

אומרים לא! להצעת החוק להפסקת הפצתו בחינם של "ישראל היום"

מספר חתימות

931
 
10,000  

מיליון וחצי ישראלים קוראים עיתון חינם, ומאוד מרוצים מכך. את זה בעלי האינטרס רוצים לעצור. אל תישארו אדישים! חתמו על נגד הצעת החוק להפסקת הפצתו בחינם של "ישראל היום"

"ישראל היום" מעסיק כיום אלפיים (2,000) עובדים, ומפרנס אלפיים משפחות. הביטו בעיניהם של השרים שרוצים לשלוח אלפיים איש הביתה - רק כדי להחזיר את המונופול של "ידיעות אחרונות". כן, קל לשכוח - אבל עד ש"ישראל היום" הופיע בשוק, "ידיעות אחרונות" היה מונופול. אף אחד לא נתן לו פייט.
כמה פוליטיקאים רוצים לחזור לימים הנעימים ההם, שבהם נוני מוזס היה שליט יחיד.
הנה פרט שאולי לא ידעתם: "ישראל היום" מעסיק כיום כמה מאות בעלי מוגבלויות - בכמות כזו שאין עוד אף חברה ישראלית שמתקרבת אליה (שלא לדבר על כלי תקשורת). אנחנו נוהגים כך כי זו לטעמנו בין היתר המשמעות של להיות ישראלים. העובדים הללו הם חלק בלתי נפרד מאיתנו, עובדי "ישראל היום" - אלה שהתומכים בחוק לסתימת פיות משתוקקים לראותם מובטלים, חיים מהביטוח הלאומי. אלה שכל חטאם הוא העובדה שהם עושים כלי תקשורת מצליח, את העיתון שהישראלים הכי אוהבים.
החוק לסתימת פיות, המכוון להביא לחיסול העיתון , יעלה. בסופו של דבר החוק הזה לא יעבור - אבל זה לא משנה לעצם הדיון, מכיוון שמדובר בהצעת חוק  שדגל שחור מתנוסס מעליה, חוק שעל פי דעתם של מומחים למשפט חוקתי, דינו להיפסל בבג"ץ, אם יגיע לשלב ההוא.
אם לא די בכך, זו הצעת חוק שמתנקשת במאבק בהתייקרות: מיליון וחצי ישראלים קוראים עיתון חינם, וכנראה מאוד מרוצים מכך - וכעת באה שורה של אינטרסנטים ואומרת להם: מעכשיו - שלמו. לנוני מוזס.
הנה אנחנו, המחוקקים, הולכים לגרום לכם להעשיר את הטייקון.
 
עובדה, עיתוני חינם קיימים כיום בכל מדינות המערב. ליתר דיוק, אין אפילו דמוקרטיה אחת בלי לפחות שני עיתוני חינם. בחלק מהמדינות הם הפכו לעיתונים הנפוצים ביותר. יש מדינות שבהם שניים, ואפילו שלושת העיתונים הנפוצים ביותר - הם עיתונים חינם. 
ובכל המדינות הללו לא מחוקקים  חוק האוסר קיום עיתונים.
אם לא די בכך, יש כבר כמה דוגמאות לעיתונים שהיו בתשלום, הפכו לעיתוני חינם - ובכך הצילו את עצמם מהפסדים. עובדה: המודל החינמי הוא המודל שהצליח בעולם, המשך ישיר לאינטרנט.
גם בארץ יש עיתוני חינם, חוץ מ"ישראל היום". אבל החוק נוסח כך שיהיה מכוון רק נגד "ישראל היום". זהו חוק אישי. פרסונלי.
 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

13/11/2014
העצומה השיגה 500 חתימות!
05/11/2014
העצומה השיגה 100 חתימות!
03/11/2014
העצומה נפתחה