סל התרופות בישראל

סל התרופות בישראל

מספר חתימות

93
 
150  

אנחנו ארבעה תלמידי כיתה י"ב מבית ספר אמי"ת מדעי כפר בתיה ומטרתנו היא לחולל שינוי בנושא סל תרופות במדינת ישראל.

במסגרת מטלת הביצוע באזרחות, חקרנו את בעיית סל התרופות בישראל. גילינו כי נושא זה הוא בעייתי ויש לפעול על מנת למצוא פתרון מספק לבעיה. סל התרופות לא מספק את צרכיהם של אזרחים רבים ותרופות שאינן נכנסות לסל התרופות לעתים חורצות גורל לאנשים חולים שאין ידם משגת.

כמו כן, במחקר שערכנו גילינו כי קיימת בעיה של פערים בחברה הישראלית ועניינים שנויים במחלוקת שצריך לשנות אותם בנושא סל התרופות בישראל; כגון בעניין פריפריה ומרכז-מצאנו שהפער בתוחלת החיים הגיע ל-8 שנים כאשר נמדד בין עיר צפונית לעיר במרכז. פערים אלו משפעים גם כן על התנהלות סל הבריאות ועל חלוקת המשאבים באופן לא שוויוני.

אנו מאמינים שכל בני האדם שווים, וזכאים מעצם היותם בני אדם לזכויות בסיסיות כמו הזכות לחיים וביטחון שהיא זכותו של כל אדם לשמור ולהגן על שלמות גופו,על חייו ובטחונו של כל אדם ,נחקק חוק סל התרופות שבא להרחיב את השירותים החברתיים בתחום הרפואה שהיו קיימים בחוק עד אז, חוק זה מממש את הזכות לבריאות. מתוקף זכות זו לכל אדם זכות לשירותים רפואיים ברמה נאותה.

הפתרונות שהעלנו הם- 1. הקמת עמותה בה מתנדבים אנשים המעוניינים לתרום ולעלות את המודעות לבעיית סל התרופות בישראל. העמותה תקיים ערבי התרמה ופעילויות למען הרחבת סל התרופות בישראל.          2. פניה למשרד הבריאות ובקשה לשנות את אופי סל התרופות ואת האופן בו מתקבלות ההחלטות.

אנו מבקשים את עזרתכם, ונשמח מאוד שתחתמו ובעיקר תשתפו על מנת שבסופו של דבר יתעורר שיח ציבורי בנושא ונצבור קהל וציבור העומד מאחורי השינוי המיוחל ונוכל להגיע לשר הבריאות.

תודה מראש!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

12/05/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
12/05/2019
העצומה נפתחה