לבטל את התקנה הקובעת כי חיילים לא יכולים לסוע חינם ברכבת בבוקר ביום ראשון

לבטל את  התקנה הקובעת כי חיילים לא יכולים לסוע חינם ברכבת בבוקר ביום ראשון

מספר חתימות

24,044
 
80,000  

לכבוד:

ראש הממשלה - מר בנימין נתניהו,

שר הפנים - מר סילבן שלום,

שר התחבורה - מר ישראל כץ.

אנו, אזרחי ישראל - פונים אליכם בדרישה לבטל מיידית את ההחלטה השערורייתית והמפלה, בה נקבע שחיילי צה"ל אינם רשאים לנסוע חינם ברכבת ישראל בימי ראשון - בין השעות 9:00 - 6:00 - ולהשיב את המצב לקדמותו בהקדם האפשרי!

משרד התחבורה ורכבת ישראל, בשיתוף צה"ל - מעמידים לרשות החיילים שירות הסעות ייעודי בשעות אלו, אך אותם חיילים הנוסעים לבסיס המרוחק מביתם, נאלצים לצאת מביתם בשעות בוקר המוקדמות מאוד ולהטלטל בדרכים באוטובוסים במשך שעות ארוכות ומתישות.חיילים אלו - אחינו ובנינו - המשרתים נאמנה את המדינה, ובמסירות רבה, זכאים לקבל שירות הסעה חינם, בטוח ומהיר ברכבת ישראל - מטעם המדינה - בזכות, ולא בחסד!

חיילינו המגיעים לביתם פעם בכמה שבועות ל"חופשה" של סוף שבוע בלבד, אינם צריכים לבזבז שעות רבות ומתישות על "נסיעה" באוטובוסים ובפקקים של בוקר ימי ראשון בכבישי הארץ, בחזרה לבסיסם, כאשר בקושי התאוששו ממשימות הביטחון המוטלות עליהם!גם כך, שכר חיילי החובה הוא נמוך בצורה מקוממת, ולא מספיקה אפילו לדמי מחייה בסיסיים - אז אתם רוצים שהם ישלמו משכר זה גם על רכישת כרטיס רכבת - אפילו אם מדובר רק ב"כרטיס לכיוון אחד"!!זוהי גם החלטה המפלה באופן ברור, מקומם ובוטה, בין חיילים שידם משגת לרכוש כרטיס נסיעה ברכבת - לבין אלו שידם אינה משגת לשלם זאת!

אתם חייבים לקבל ללא דיחוי את ההחלטה, המשיבה את המצב לקדמותו - ולדאוג שחיילינו האהובים יגיעו בשלום, במהרה ובבטחה לבסיסם!

תחתמו ושתפו יחד נעשה שינוי נגד התקנה הזאת.

מאת: אזרח ישראלי שהשתחרר מצה"ל לפני כחצי שנה.  

ניצחנו את התקנה וישראל כץ בסופו של דבר הגיעה למצב שאמר "הוריתי היום למנכ״ל משרדי לפעול מיידית מול הנהלת רכבת ישראל וצה״ל כדי לבטל את ההסדר הקיים, ולאפשר לכלל חיילי צה״ל לנסוע בחינם ברכבת גם בימי ראשון בבוקר. (חיילים שיעדיפו יוכלו להמשיך ולנסוע באוטובוסים ישירות לבסיסים). בהסדר המקורי, שנקבע בתיאום עם צה״ל, הייתה כוונה לייצר אלטרנטיבה נוחה עבור כלל החיילים ולא ליצור מציאות שחייל שידו משגת משלם ונוסע ברכבת והאחרים לא. מאחר ובפועל הסדר זה לא מקויים- הוריתי לבטל אותו. מעבר לכך במהלך השנים האחרונות ביצעה רכבת ישראל רכש משמעותי של קרונות וקטרים ונפתחו תחנות חדשות- דבר שיאפשר לה להיערך בהתאם."

http://www.israelhayom.co.il/article/327543

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1157214

http://news.walla.co.il/item/2904407

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4721860,00.html

תודה לכל מי שחתם ותרתם חלק גדול למען חיילנו אמיצים שבמצבים הכי קשים עושים את המיטב כדי לשמור על מדינה ומגיע להם 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

18/09/2015
העצומה השיגה 20,000 חתימות!
27/04/2015
העצומה השיגה 10,000 חתימות!
23/04/2015
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
21/04/2015
העצומה השיגה 100 חתימות!
15/04/2015
העצומה נפתחה