דורשים מכימיקלים לישראל לשלם על אסון נחל אשלים

דורשים מכימיקלים לישראל לשלם על אסון נחל אשלים

מספר חתימות

5,125
 
4,500  

ביום שישי, ה-30 ביוני 2017, רשלנות במפעל רותם אמפרט, שבבעלות כימיקלים לישראל (כי"ל) גרמה לדליפה אדירת ממדים של 140 אלף מטרים מעוקבים של מי גבס חומציים לתוך שמורת הטבע נחל אשלים, שבנגב, בואכה ים המלח.

המים החומציים זרמו בנתיב הנחל לכיוון ים המלח, ממש כמו שטפונות החורף, תוך שהם מכלים צמחיה, מרעילים את בעלי החיים המקומיים וגורמים לנזק אדיר ממדים לשמורת הטבע. חברה פרטית גרמה לנזק לטבע שלנו, לסביבה שלנו. רותם אמפרט וכי"ל אחראים לשלל נזקים סביבתיים באזור ים המלח, שזה רק האחרון שבהם. הנזק לא מסתכם רק בפגיעה בסביבה, נחל אשלים נחשב למסלול אהוב במיוחד על מטיילים מקצועים. המים זרמו בנתיב הנחל עד לשפך נחל צין, שנמצא בסמוך לישובי דרום ים המלח.

השר לאיכות הסביבה, זאב אלקין (ליכוד), החליט על חקירה פלילית, זה לא מספיק.

אנחנו דורשים מהשר לאיכות הסביבה ומהמשרד להגנת הסביבה כי במקביל לחקירה הפלילית יפעל גם בעבור:

  1. ביצוע מיפוי מרחבי של כל הסיכונים התעשייתיים באזורים רגישים מבחינה סביבתית ואקולוגית לצד החמרת הדרישות מהתעשייה בכל אותם מקרי סיכון חמורים שיאותרו.
  2. להתחייב לפעול לטובת ניתוק התלות של המשרד להגנת הסביבה מהמפעלים. כיום המשרד נסמך על מידע שמספקים לו המפעלים ולא על מידע עצמאי.
  3. לבצע את האכיפה החמורה ביותר - להטיל קנסות, להגביל פעילות, לדרוש בתוקף ענישה פלילית.

לא יכול להיות ששוב בעלי הון ישראלים, העושים במשאבי הטבע כבשלהם במשך שנים, ירוויחו על חשבון הציבור וירעילו את הטבע ללא מתן דין וחשבון.הגיע הזמן לשים סוף למצב הזה.

חתמו על העצומה והצטרפו אלינו למאבק:

https://www.facebook.com/oilshame

שתפו עכשיו בפייסבוק 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

17/07/2017
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
03/07/2017
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
02/07/2017
העצומה השיגה 500 חתימות!
02/07/2017
העצומה נפתחה