ביטול שכר הדירה עד הכרזה על חלוף הקורונה - מעונות ירושלים

אין תמונה

מספר חתימות

304
 
300  

שלום,

העצומה שלהלן נוגעת לבקשה מרוכזת ממעונות האוניברסיטה העברית לגבי שכר הדירה אותו אנו ממשיכים לשלם בזמן משבר הקורונה.

כפי שידוע לכולכם, נגיף הקורונה מתפשט וכולנו מצויים בהסגר כבר מזה זמן מה בין אם בתוך המעונות או מחוץ להם. לרובנו אין מקורות הכנסה בתקופה חסרת וודאות זו, והאוניברסיטה שמשכה אותנו אל הגבעה הצרפתית ואל הר הצופים נסגרה גם היא.

עקב המצב, רבים מאיתנו בחרו להשאר עם משפחותיהם עד חלוף הנגיף, וגם אלו שלא נותרו מבודדים בדירותיהם במעונות ללא פרנסה.

כולנו, גם אלו שנשארו במעונות וגם אלו שלא, נדרשים להמשיך לשלם את שכר הדירה. החוזה עליו חתמנו מול המעונות היה סטנדרטי ולא צפה מגיפות עולמיות כמו הקורונה. כך גם אנו כסטודנטים לא צפינו זאת וחתמנו עליו במחשבה שנשהה במעונות ונוכל לפרנס עצמינו באופן רגיל לכל אורך התקופה. לרבים מאיתנו שכר הדירה לחודשים הקרובים הוא סכום כסף משמעותי שיכול לפגוע בנו בעל כורחנו.

על פי נספח 2(א) להסכם המגורים שלנו, אנו רשאים לבטל את החוזה בהתראה של חודש מראש. במידה ונעשה זאת, אנו נידרש לתשלום שכר דירה של חודש ושבוע ממועד ההודעה, אך יתר התשלומים עד לסוף החוזה יתבטלו.

 לא נראה כל אופק של פתירת בעיית הנגיף וחזרה לשגרה, אך אנו ממשיכים לשלם.

חלון ההזדמנויות שלנו למימוש הסעיף הוא עד ל1 למאי. רבים מאיתנו מרוצים מאוד מהמעונות, אך ההנחה של15% האחוזים אותה קיבלנו בדואר אינה מספיקה. היא גם מותנית בהודעות פרטניות מול המעונות על צורך סטודנטים בבידוד, מה שיוצר רושם שהמעונות לא רואים את מצוקתינו הכלכלית כסטודנטים בראש מעייניהם. 

*** רבים מאיתנו שוקלים לבטל או כבר ביטלו את הסכם המגורים על בסיס הסעיף ולאור מצב המגיפה. ***

נשמח אם הנהלת המעונות תהי מוכנה לבטל את שכר הדירה וכלל התשלומים רטרו אקטיבית על חודש מרץ ועד להכרזה על ביטול הסגר וסיום המגיפה. זאת כדי שהן לנו כסטודנטים יהיה מקום לגור בחלוף המגיפה, והן הנהלת המעונות לא תפסיד את יתרת התשלומים שלנו מחלוף המגיפה ועד לסוף החוזה. 

כמו כן, נבקש ויתור על אותה ההתחייבות לתשלום חודש ושבוע של שכר דירה מראש לכל אלו שירצו לעזוב לאור המצב במדינה.

רפואה שלמה לכולנו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

26/03/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
26/03/2020
העצומה נפתחה