די למצב המחפיר בבתי החולים

אין תמונה

מספר חתימות

102
 
101  

שלום רב,אנו קבוצה של 3 תלמידות מבית הספר הגימנסיה העברית בירושלים. במסגרת עבודתנו לתלקיט באזרחות החלטנו לעסוק במצב העגום של בתי החולים בארץ.

בחרנו לכתוב את העבודה שלנו באזרחות על המצב העגום של בתי החולים בארץ. קיימים גורמים רבים שמשפיעים על מצב זה, ביניהם: מחסור בתקציב למערכת הבריאות, מחסור בצוות רפואי, מחסור במיטות אשפוז והזנחה רבת שנים של מערכת הבריאות מצד הממשלה ועוד. לפי הנתונים משנת 2017 דרושה תוספת של 3,500–4,000 מיטות רק כדי לשמר על המצב הקיים, שרחוק מלהיות מזהיר. ואולם, ישראל מאוד רחוקה משם: ב–2015–2017 נוספו 337 מיטות אשפוז כללי בלבד .זוהי דוגמא אחת בלבד למצב הקשה של מערכת הבריאות בישראל. לצערנו מצב בתי החולים בארץ מדרדר משנה לשנה בשל אי יכולת המערכת להתמודד עם גידול האוכלוסייה ולהתאימה למספר המשאבים והצוות הדרוש להפעלת המערכת כראוי.

בחרנו לבדוק את סוגיה זו מכיוון שזהו נושא שמאוד קרוב לליבנו. בריאותו של האדם היא בין הדברים החשובים לו ביותר, ועל המדינה לפעול על מנת לספק לו את  התנאים הטובים ביותר בכדי שיישאר איתן. לפי דעתנו בעיה זו משפיעה לרעה על החברה מכיוון שהיא יוצרת מתחים בין אוכלוסיות כלכליות שונות בחברה ובין הצוות הרפואי העובד במערכת לציבור. בתור אזרחיות מדינת ישראל היינו מצפות שהשלטון במדינה יקצה יותר משאבים לשיפור המערכת הקיימת, כדי שבשנים הבאות צאצאינו ייהנו ממערכת בריאות יותר טובה ויותר מותאמת לאוכלוסייה משבימינו.

מסקנתנו המרכזית היא שצריך להעלות את המודעות של מצב בתי החולים בארץ, ובכך להפעיל לחץ על הממשלה להגדיל את תקציב הבריאות דבר שיוביל לשיפור מצב מערכת הבריאות.

חתימתכם על עצומה זו מהווה תמיכה בדרישה מהשלטון להוביל בפועל לרפורמה משמעותית בנושא זה. 

נוסף על חתימה לעצומה זו אנו מבקשות מכם להראות סבלנות לאנשים העובדים במערכת הבריאות שנאלצים לעבוד תחת לחץ גדול על בסיס יומיומי.

תודה מראש שהקדשתם לנו מזמנכם, נשמח מאוד עם תחתמו על העצומה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

14/05/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
13/05/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
12/05/2019
העצומה נפתחה