לאסור שימוש במשטחי חול בגני ילדים

לאסור שימוש במשטחי חול בגני ילדים

מספר חתימות

14,130
 
100,000  

 מטרת העצומה: לאסור שימוש במשטחי חול בגני ילדים

אנו חיים בעידן הטכנולוגי, עידן המסלול המהיר, עידן המחזור, עידן האסתטיקה והסטריליות. כיצד ייתכן שבשנת 2015 ילדנו גולשים על חולות משנת 1948?! ולא מדובר בשנת ייצור.

פה ושם קמה עצומה בנושא חולות בעיר כזו או אחרת. הורים מתלוננים על חולות מזוהמים, על התפרצות מחלות בגני ילדים. פונים לעיריות בנושא. העירייה בתגובה טוענת שמחליפה חולות כל שבוע, כל חודש, פעם בשנה וכן הלאה. 

הנקודה העיקרית - אין שום תקן בנושא. בתקן הישראלי אין הגדרה ברורה למה מותר או אסור שיהיה בחול.  בדיקת חדשות 10בזמנו גלתה כי בארגזים יש הכול - מחיידקים שעלולים לגרום לזיהומים קשים בעור ועד לזיהומים בשסתום הלב. התוצאות נלקחו לשני רופאי ילדים שבדקו אותן. "כשראיתי את התוצאות, לפחות בחלק מהמקרים, ממש הזדעזעתי", אמר פרופ' אילן דלאל, מנהל חדר המיון ילדים בבית החולים וולפסון.

משרד הבריאות מסר בתגובה: "הנחיות משרד הבריאות הן כי יש לכסות את ארגז החול בברזנט או בפלסטיק עמיד בתום יום העבודה, ולהתקין אמצעים לחיבור הכיסוי בדפנות הארגז. יש להחליף את החול לפחות פעמיים בשנה". הכל טוב ויפה אבל משום מה משרד הבריאות מתעלם לגמרי מהעובדה שכל החצרות בגנים הינם משטחי חול ענקיים ולא ארגזי חול קטנים וחמודים. 

אין שום בעיה עם ארגז חול קטן וחמוד שניתן לכסותו ולהגן על החול בו ועל ילדנו. אבל שוב - על איזה ארגז חול מדברים במשרד הבריאות? על איזה דפנות? וכיצד הם מצפים שיכסו בגנים את כל החצר?

ההורים לילדים בגני ילדים - שבויים של המערכת. אין לאן לפנות. כל משרד ציבורי זורק את האחריות לפתחו של משרד אחר. 

אז זהו. נמאס. גם מהחולות וגם מזלזול בנושא. נאמר את זה חד-משמעית - לא רוצים חצרות חול! נקודה. שמשרד הבריאות ייקח אחריות ויאסור שימוש במשטחי חול בגני ילדים. אין שום דרך אחרת לטפל בנושא.

חסר תקציב, תגידו. לא נכון. הכל עניין של סדרי עדיפויות. מה שבטוח, זה שגני ילדים לא בסדרי עדיפויות של אף משרד משנת 1948. עובדה - גם הגנים החדשים נבנים על פי תכנון ישן עם חצרות מלאות בחול מקצה לקצה. וההבדל ברור לעין כשמשווים אותם לגינות ציבוריות של היום, בהן כבר מזמן עברו למשטחי רקורטן (משטחי גומי) ונפטרו מהחולות אחת ולתמיד.

מספיק לדאוג אך ורק לאינטרסים פוליטיים, ולחשוב איך מביאים קולות לבחירות הבאות. נכון, התעסקות בחולות אינה סקסית כמו התעסקות במע"מ 0% לקניית דירה חדשה, אבל הרבה יותר אפקטיבית לעתיד ילדנו.

 אני קוראת לכל מי שנמאס לו שילדיו משחקים בהפרשות של בעלי חיים באזור מגוריו לחתום על עצומה זו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

03/05/2017
העצומה השיגה 10,000 חתימות!
08/09/2015
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
04/09/2015
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
22/06/2015
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
26/11/2014
העצומה השיגה 100 חתימות!
23/11/2014
העצומה נפתחה