תיקון חוק ההסכמים לנשיאת עוברים

תיקון חוק ההסכמים לנשיאת עוברים

מספר חתימות

33
 
100  
פורסם בתאריך: 05/04/2021
 

אנו, תלמידות ותלמידי כיתה י"ב בתיכון "תלמה ילין" בגבעתיים, עסקנו בשנה האחרונה בעבודת חקר באזרחות בנושא חוק ההסכמים לנשיאת עוברים שאינו מתיר לזוגות חד-מיניים לקיים הליך פונדקאות במדינת ישראל. לאחר שחקרנו את הנושא לעומק, אנו סבורים.ות שהפתרון לבעיה אזרחית זו הוא בניצול המצב הפוליטי באופן שיביא לתיקון החוק.

חוק זה מגדיר את "ההורים המיועדים" לקיום הליך פונדקאות בתור זוג של גבר ואישה או אישה יחידנית, כך שהזוגות החד-מיניים והגברים היחידניים נותרים מחוץ להגדרה. בכך החוק מפלה על רקע מין ו/או נטייה מינית, ופוגע בזכויות אדם, כגון הזכות לשוויון והזכות להורות. 

הגענו למסקנה שהדרך היחידה בה אפשר להביא לשינוי בתחום החקיקה בנושא היא בהצבת אולטימטום בהסכם הקואליציוני בין הסיעות שמרכיבות את הממשלה, שמחייב את הממשלה לכשתוקם, לתקן את חוק ההסכמים לנשיאת עוברים בהגדרת "ההורים המיועדים".

לכן, אנו יוזמים.ות עצומה זו על מנת להפעיל לחץ ציבורי על רשויות השלטון, כך שיתקנו את הגדרת ה"הורים המיועדים" בחוק, ובכך יאפשרו לקבוצות המודרות לממש זכויותיהן. אנו מפצירות ומפצירים בכם.ן לחתום על העצומה, לשתף פעולה, להפעיל לחץ ציבורי על השלטון ולהביא לשינוי בחוק שמפלה ומדיר אלפי אזרחים שווים במדינתנו. 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו