דורשים מתווה צודק להפגנות

דורשים מתווה צודק להפגנות

מספר חתימות

12
 
5,000  
פורסם בתאריך: 16/11/2020
 

אנו, נטע ינאי ועמרי, תלמידי כיתה י"ב 1 בתיכון מוסינזון, ועוד אלפי ישראלים שחוששים למצב הדמוקרטיה במדינת ישראל, שולחים מסר לחברי הכנסת שמתכופפים בפני הקואליציה- אל תפגעו לנו בחופש הביטוי וההפגנה! 

חופש הביטוי הוא בעל חשיבות רבה בדמוקרטיה- הוא דואג לשמירה על שלטון העם ומאפשר לאזרחים להגן על שאר זכויותיהם מפני פגיעה בידי גופים שלטוניים. במיוחד בתקופה כזאת, כאשר לממשלה יש כוח כמעט בלתי מוגבל להעביר תקנות ללא אישור הכנסת, לנו, האזרחים, צריכה להיות האפשרות להביע את עמדותינו ולמחות כחלק מעקרון שלטון העם. לא נסכים לתת לממשלה להתקין תקנות חסרות כל ביסוס בהסוואה של שמירה על בריאות הציבור, כאשר ראש הממשלה נמצא בניגוד עניינים מובהק ויכול להשתמש בהגבלות כתירוץ לשמירה על כוחו. 

אנו דורשים מכם למצוא מתווה צודק לקיום ההפגנות שלא יאסור על קיום הפגנות לפי מיקום או כמות משתתפים, בשיתוף, פיקוח ואישור של בג"ץ. בג"ץ הוא הסמכות העליונה בתחום המשפט וההגנה על זכויות האדם, לכן לדעתנו הוא הגוף האידיאלי לפיקוח על בניית מתווה הוגן. כמו כן, כפי שראינו בסבב ההגבלות הקודם כאשר בג"ץ פסק לטובת המפגינים והתנגד להמשך השמת ההגבלות על ההפגנות, בג"ץ ישמור על האינטרסים של המפגינים ולא יהסס לפסוק נגד הממשלה. לא ניתן שידרסו לנו, אזרחי ישראל, את חופש הביטוי!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו