עצומה לקידום הצעת חוק להקמת המועצה לגיל הרך

עצומה לקידום הצעת חוק להקמת המועצה לגיל הרך

מספר חתימות

8,170
 
10,000  

על שולחן וועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת מונחת הצעת החוק להקמת המועצה לגיל הרך. מאז הקיץ הקודם, ההצעה לא קודמה.

כל מי שמרים קצת את הראש מהמרדף אחרי ההורות והקריירה, רואה כמה מצוקות יש לילדים שלנו. לא משנה אם זה התור בטיפת החלב, המחיר של הצהרון, חופשת הלידה הקצרה מידי, הצפיפות בגני הילדים, התור לטיפול בריפוי-בעיסוק... יש עשרות בעיות שהמדינה לא מטפלת בהן.

זו הסיבה שחשוב ביותר שתקום המועצה לגיל הרך – בפעם הראשונה בישראל, יהיה מי שיגדיר חזון ותכנית עבודה ותקציב להשקעה בגיל הרך.

המועצה תשלב את משרדי החינוך, הבריאות והרווחה, יחד עם השלטון המקומי והמומחים המובילים מהאקדמיה – כדי שהמדינה תתחיל לפתור את הבעיות בעצמה.

אז מה בעצם תעשה המועצה אחרי שתקום? למה היא כל כך חשובה?

1) הקמת המועצה תאפשר תיאום ותכלול של כלל הגורמים המטפלים בילדינו, לשם שיפור השירות והראייה של הילד במרכז, וזאת מבלי לפגוע בעצמאות המשרדים והגורמים המטפלים.

2) המועצה תכתוב תכנית עבודה רב-שנתית, שתגדיר סדרי עדיפויות בהשקעה בגיל הרך. יו"ר המועצה יהיה שר החינוך, אבל הוא יישב בועדת שרים לענייני הגיל הרך גם עם שר הרווחה, הבריאות והאוצר, כדי לקבוע בכל שנה מה תהיה ההשקעה החדשה בילדינו.

3) המועצה תסתכל על כל השירותים שמקיפים את הילד והוריו, מתקופת ההריון ועד לכניסה לבית הספר. בפעם הראשונה, תהיה בממשלה ראיה כוללת של הילדים.

4) חוק מועצת הגיל הרך אינו כרוך בתקציב משמעותי, והוא כבר אושר ע"י אגף תקציבים, בשל תרומתו לאפקטיביות הטיפול בגיל הרך.

5) החוק נמצא בועדת העבודה הרווחה ובריאות, אשר בראשות ח"כ אלי אלאלוף. שהוא גם אחד המובילים של החוק. התקיימו דיונים על הנוסח של החוק, והוא כרגע ממתין להעלאה להצבעה בקריאה ראשונה בכנסת.

אנחנו ההורים קוראים לנבחרי הציבור לקדם את המהלך הכי מתבקש שיש ולוודא שבקיץ הקרוב, חוק מועצת הגיל יעבור.

לא ניתן שהילדים שלנו ימשיכו ליפול בין הכיסאות!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

02/07/2017
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
20/06/2017
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
04/05/2017
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
03/05/2017
העצומה נפתחה