נותנים להלומי קרב את זכויותיהם המלאות

אין תמונה

מספר חתימות

17
 
10,000  
פורסם בתאריך: 11/06/2019
 

במסגרת שיעורי אזרחות התבקשנו לחקור עוולה אזרחית ולהציע לה פתרונות.  

אנו כקבוצה בחרנו לחקור את חוסר הכרת הרשויות במדינה בנפגעי פוסט טראומה כתוצאה משירות צבאי, המחקר נעשה באמצעות סקירת ספרות בנוסף נעשה גם שאלון בנושא. במסגרת עבודתנו נוכחנו לדעת כי קיימת עוולה כלפי הלומי קרב, אשר פונים למשרד הביטחון במטרה לקבל הכרה ואת הזכויות המגיעות להם. העוולה מתחלקת למספר היבטים.

ישנה פגיעה בזכויותיהם של הלומי הקרב במדינת ישראל.

הפגיעה מתבטאת בשני היבטים:

1. אבחנה לא מתאימה ומתן זכויות לקוי- משרד הביטחון והוועדות הרפואיות הממונות על כך ממעיטות בפגיעת הלומי הקרב בכך שטוענות שלנפגע היו קשיים נפשיים עוד מלפני הפגיעה- דבר שברוב הפעמים מתברר כשגוי. לכן, הנפגעים מקבלים אחוזי נכות שלא מתאימים לבעייתם, וכך נפגעת להם הזכות לטיפול רפואי הולם.

2. טיפול לא הולם בבעייתם- הנפגעים עוברים בירוקרטיה ארוכה ומייגעת, כשאר נשלחים מגוף אחד לאחר , שבזמן זה אף אחד לא מטפל בבעייתם. בזמן האבחנה, רוב הנפגעים מגלים התחננות והתרפסות כלפי הגורמים המטפלים בהם, דבר שגורם לפגיעה בזכות לכבוד ומניעת השפלה.

לפי דעתנו, ישנו פתרון לבעיה זו, והוא מתחלק לשני חלקים:

1. לאחר שלקה הנפגע בהפרעה הפוסט טראומטית, יש לאסור את ניתוח אישיותו של הנפגע לפני האירוע, כלומר שהוועדה הרפואית לא תוכל לקבוע שהנפגע לקה בנפשו לפני הפגיעה אם לא אובחן כך לפני נפגיעה.

2. יש להקים וועדה מיוחדת המטפלת רק במקרי הלומי הקרב, וכך ההליך הארוך והמייגע של הנפגע יתקצר.

אנו קוראים לכם לתמוך בהצעתנו ולחתום על העצומה!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו