ועדת חקירה לבחינת מדיניות החיסונים בישראל

ועדת חקירה לבחינת מדיניות החיסונים בישראל

מספר חתימות

164
 
1,000  

התפרצות החצבת בשנה וחצי האחרונה חשפה שוב את ערוותה של מדיניות החיסונים של ישראל. אמנם התקשורת והמשרד מאשימים את "סרבני החיסונים" בהתפרצות, אך האשמת-שווא זו אינה נתמכת ע"י המדע. חיסון החצבת לא יעיל מספיק כדי למנוע התפרצויות, ומה שגרוע יותר - הסיכון לסיבוכים עבר מהאוכלוסיות שמקבלות את המחלה בקלות יחסית, כלומר ילדים כמו לפני עידן החיסונים, אל אוכלוסיות מוחלשות יותר, כמו תינוקות ומבוגרים (כמו-גם שאר מחלות הילדים כמו חזרת, אדמת, אבעבועות רוח ושעלת).

תינוקות רכים וילדים ממשיכים לקבל, באמתלה של "בריאות הציבור" חיסונים ותרכיבים שטומנים בחובם בעיות רבות. אף אחד מחיסוני השגרה בישראל לא עבר מבחני בטיחות נאותים שכוללים השוואה מול פלצבו אמיתי, המעקב אחר תופעות הלוואי חסר והמערכת מסרבת להכיר בתופעות לוואי ברורות שקורות בעקבות החיסונים. התמיסות המוחדרות לגופם של ילדינו מכילות חומרים רעילים, כמו אג'ובנט האלומיניום, בוראקס, פוליסורבט 80 שבטיחותם לא נבדקה לעולם והם ידועים כמסוכנים לבריאות, וכן חלקי DNA ו-RNA, כמו גם שאריות מחלקי-בעלי חיים עליהם גודלו האנטיגנים שבחיסונים. חלק מהחיסונים אינם מגיעים כלל ליעילות שמצדיקה חיסון שגרתי לכל האוכלוסייה, כמו חיסון החזרת, השעלת והשפעת, וחלק מהחיסונים גורמים לתופעות לוואי קשות ורחוקות מאד מהצדקת הרפואית למניעה לכאורה של מחלות כמו החיסון נגד וירוס הפפילומה (שמשערים שעשוי אולי למנוע סרטן צוואר הרחם) והחיסון נגד צהבת בי הניתן לתינוקות בני יום אחד בלבד, בעוד המחלה נדירה ומועברת ביחסי מין לא-מוגנים או דרך מחטים לא מחוטאות כראוי.

מדיניות הממסד הרפואי, הנתמכת בחלקה על-ידי יצרני החיסונים היא לגרום לפאניקה קבועה נגד מחלות ילדות, שפעם נחשבו למחלות מינורית ולא מסכנות-חיים. מחלת החצבת למשל גבתה את חייהם של 5 א.נשים ב-54 השנים האחרונות, שרובם היו בעלי מחלות רקע ולא בטוח שמתו מהחצבת. אמנם חלק מהחיסונים מצליחים להקטין את התחלואה, אולם מעבירים את הסיכון לאוכלוסיות חלשות יותר, גורמים להופעת זנים אלימים יותר של המחלות, וכן עלולים לגרום למחלות ולמוות ממחלות אחרות בשל החלשות מערכת החיסון בעקבות החיסונים עצמם.

אמנם נראה כאילו קיים קונצנזוס מדעי לגבי חשיבותם והכרחיותם של החיסונים, אולם המדע האמיתי, לא זה הממומן ע"י חברות התרופות, מצביע על ליקויים חמורים במדינות החיסונים, ונדרשת בחינה מעמיקה ובלתי-תלויה של מערכת קבלת ההחלטות במשרד הבריאות, אשר מושפע אף הוא ממערכת של ניגודי עניינים בהחלטותיו וביישום מדיניות החיסונים בישראל.

כפיית החיסונים שחדרה כבר גם לישראל, כולל יוזמות כמו ה"מחוסגן" והצעות-חוק לשלילת כניסתם של ילדים לא מחוסנים לבתי ספר או לחללים ציבוריים אחרים, עלולים לגרום לכפיית טיפולים רפואיים, דבר המנוגד לקוד נירנברג ולהצהרת הלסינקי, אשר חוקקו אחרי מלחמת העולם השנייה.

אנו דורשים ועדת חקירה ממלכתית, בה יהיו חברים חוקרים ומדענים שאינם קשורים לחברות התרופות ולמערכת הרגולטורית, אשר שתיהן, ביחד עם התקשורת, מעוותות את המדע ומציגות מצג-שווא של יעילות ובטיחות החיסונים.

עד שלא תקום ועדת חקירה כזו, נמשיך לסרב לקבל חיסונים ולתת לילדינו תמיסות שלא נבדקו כיאות לגבי יעילותם ובטיחותם, וגם הצורך בהם עומד בספק.

בריאות ילדינו תלויה בגוף בריא ומתפקד, ולא בעוד ועוד תרופות וחיסונים שיחדירו לגופם ויגרמו לסבל ולחולי מתמשכים. מגיפת המחלות האוטואימוניות, שחלקן נובעות ישירות מחיסונים, וכן מחלות נוירולוגיות ומחלות כרוניות אחרות, אשר שכיחותן גדלה במקביל להגדלת מס' החיסונים הניתנים לתינוקות וילדים, קוראים לנו לעצור רגע ולחשוב אחרת ממה שחשבנו עד-כה, וזאת כדי להביא לבריאות מלאה ללא צורך בתוספות חיצוניות. הרפואה הדחופה אכן הכרחית, אולם הרפואה ה"מונעת" לא הוכיחה את עצמה עד כה כמביאה בריאות לציבור כולו, ויש לחקור זאת בהקדם.

בריאות לכולנו!!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

16/07/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
13/07/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
13/07/2019
העצומה נפתחה