הצעת חוק חיסון חובה(הצעת חח

הצעת חוק חיסון חובה(הצעת חח

מספר חתימות

3
 
100  
פורסם בתאריך: 10/09/2019
 

רקע לבעיית החיסונים:

סוגיית החיסונים הינה נושא אקטואלי עוד מהמאה ה-18,וקיימים חילוקי דעות לגבי מתן חיסונים עוד מאז. כמו כן, גם בישראל, סוגיית החיסונים עומדת על הפרק כשמזה זמן רב שמשרד הבריאות מנחה על מתן חיסונים לילדים ונערים עקב התפרצותן של מספר מחלות. בנוסף, בשנת 2018, עם התפרצות מחלת החצבת, החלו בכנסת יוזמות חקיקה על מנת להסדיר את הנושא, כשבין היתר הוצעו הצעות כמו הטלת סנקציות כלכליות על הורים שילדיהם לא יחוסנו ומניעת גישה למוסדות חינוך לילדים לא מחוסנים. הסיבות להתנגדות הרבה נובעות מבורות, פחד, חוסר הבנה ומתפיסות עולם שונות. הנושא קיבל חשיפה רבה גם בתקשורת (שבה הוצגו סיפורים של הורים שילדיהם חלו במחלות שלא טופלו על ידי חיסונים, דעות על הדילמות שבמתן חיסונים) וברשתות החברתיות (#AntiVax). אנחנו, בתור ילדים שמתעניינים מאוד בתחום האזרחות ועוקבים רבות אחרי התקשורת והרשתות החברתיות, בחרנו בנושא הזה מכיוון שמדובר פה בעניין של חיים ומוות, ומכיוון שהנושא הזה צובר תאוצה והסיקור שלו רב, ועל כן החלטנו לחקור את הנושאים הרבים שהסוגיה עוסקת בהם בתחום האזרחי, כגון:

-האם צריך להטיל סנקציות כלכליות על הורים אשר לא מחסנים את ילדיהם?מצד אחד, הטלת סנקציות כלכליות פוגעת בזכות לקניין לפיה אדם זכאי לצבור רכוש.מצד שני, הורים שלא מחסנים פוגעים בזכות לחיים ובטחון ושלמות הגוף של ילדיהם והסובבים אותם.

-האם זה נכון לאסור על אנשים לא מחוסנים לא להיכנס למקומות מסוימים?מצד אחד, קיימת פה פגיעה בחופש התנועה שלהם.מצד שני, הם פוגעים בזכות לחיים וביטחון של הסובבים אותם.

-----------------------------------------------------------------

השכלנו להבין שחשוב מאוד שחיסונים יהיו חובה במדינה. מחד גיסא, אנחנו תומכים בגישה הליברלית שנותנת לכל אדם זכות לבחור מה לעשות. מאידך, סוגיית החיסונים היא שונה, מכיוון שהחלטתך משפיע על הסביבה. בן אדם שלא מתחסן הוא נזק לסובבים אותו ועולל להדביק אותם במחלות קשות.                                מטרתנו היא לגרום לעצומה זאת להגיע ליושבים למעלה (משרד הבריאות) ולהבין שהגיע הזמן לפעול (להגביר מודעות לטובת החיסונים, לעשות הרצאות לטובת החיסונים, פרסומות וכו'). לפעול למען האזרח הקטן שחייו בסכנה מדי יום בגלל סוציופתים וסוציומטים למיניהם. אז יאללה, הגיע הזמן לנהור לקופות החולים.

אין יותר ימין ושמאל, בריאות לפני הכל.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו