מניעת הקמת שדה תעופה בלב הריאה הירוקה בשרון

מניעת הקמת שדה תעופה בלב הריאה הירוקה בשרון

מספר חתימות

5,400
 
5,000  

המדינה בוחנת הקמת שדה תעופה שיחליף את שדה התעופה בהרצליה המשמש כבית ספר לטיסה ולטיסות של בעלי מטוסים פרטיים, הצפוי להיסגר ב 2018. 

וועדת בדיקה ממליצה להקים את השדה החלופי בלב הריאה הירוקה של יישובי השרון בצמוד לשמורת חרוצים/בני ציון !

                                    חתמו על עצומה זו והצטרפו למאבק!

                                                        נגד

הקמת שדה תעופה לשימוש בעלי עניין פרטיים והרס המרחב האקולוגי הירוק הגדול היחידי בין תל אביב לנתניה ממנו נהנים מאות אלפי תושבים.

שְׁמוּרַת בְּנֵי צִיּוֹן, הידועה גם כִּשְׁמוּרַת חָרוּצִים, היא שמורת טבע נפלאה באזור השרון וחלק מהרצף האקולוגי המהווה את הריאה הירוקה של רעננה, מערב כפר סבא, אבן יהודה, דרום נתניה ושאר ישובי אזור חוף השרון.

השמורה נמצאת מערבית למושב בני ציון ובקרבת היישוב חרוצים, בדרום השרון ושטחה 101 דונם. הכניסה לשמורה היא ללא תשלום, והיא מארחת בכל שנה מאות אלפי מבקרים.השמורה משתרעת בשטחו המחורץ של רכס כורכר. גדלה בה צמחייה נמוכה ומעריכים שבשמורה גדלים כ-300 מיני צמחים, חלקם נדירים.

שמורת חרוצים מהווה פנינת טבע ומוקד משיכה לאורך כל השנה לתושבי כל גוש דן ומאפשרת לילדי בתי הספר בכל השרון ללמוד מקרוב על אוצרות הטבע שנותרו בסביבה.

הקמת שדה תעופה (על כל המשתמע מתשתית מאסיבית כזו) באיזור אקולוגי בעל ערך ושמורת טבע מוכרזת המהווים את הריאה הירוקה היחידה בכל האזור בין הרצליה בדרום נתניה בצפון וכפר סבא במזרח - הינה קטלנית!.

התוכנית מציעה הקמת שדה חדש שישמש את התעופה הכללית ובו יפעלו בתי ספר לטיסה, מכון בדיקה לתיקון וטיפול במטוסים, מועדון תעופה, הטסת כלי טיס בלתי מאוישים וטיסות של כוחות ביטחון. הוועדה ממליצה להקים מסלול באורך 1,200 מטר שיאפשר המראת ונחיתת מטוסים בעלי מוטת כנפיים של עד 24 מטרים. כמו כן, תיבנה בשטח המיועד רחבה בשטח של בין כ-400 דונם שתכלול חניות ל-160 מטוסים חד-מנועיים, 45 מטוסים דו מנועים ו-35 מסוקים. 

התוכנית מתעלמת לחלוטין מתוכניות מתאר ואב ובניגוד לייעוד הקרקע שהוא חקלאות, טבע ונוף. זאת הפרה בוטה באמון הציבור ובמוסדות התכנון והשלטון.

מדובר בנפח עצום של פעילות שתשנה לחלוטין את אופי האיזור ותהווה מכה אנושה לפיסת הטבע האחרונה בכל המרחב!

ובשביל מה?! ובשביל מי?! כ-150 בעלי מטוסים פרטיים???

ומה לגבי מאות האלפים הנהנים מהטבע בקרבת מקום מגוריהם???

הוועדה לתשתיות לאומיות בירושלים תתכנס ביום חמישי 8.3.17 לדיון נוסף שבמהלכו יוצגו הטיעונים לבחירת המיקום לשדה התעופה. התושבים בכל ישובי הסביבה זועמים על ההמלצה ומתכוונים להתנגד בתוקף למסקנות הוועדה. 

מרשות הטבע והגנים נמסר: "אנחנו מביעים התנגדות נחרצת לתוכנית שעלולה לסכן באופן דרמטי את שמורת הטבע, ערכי הטבע המוגנים וחיות הבר במקום".

                     לכן, חתמו והצטרפו אלינו להשמיע קול גדול וברור:  

                                                    נגד

        הקמת שדה תעופה  והרס המרחב האקולוגי הירוק ממנו נהנים כה רבים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

28/04/2017
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
09/02/2017
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
16/11/2016
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
16/11/2016
העצומה נפתחה