עצומה למען ניצולי השואה

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 83 חתימות.

הצטרפו למאבק למען זכויותיהם של ניצולי השואה!

אנחנו יותם, אליס, עידו ועומר, תלמידי כיתה י"ב בתיכון דה שליט ברחובות, מזמינים אתכם להצטרף אלינו למאבק למען שורדי השואה וכך לעזור ל180 אלף ניצולי השואה בישראל. 

 

 לעצומה שלנו מספר מטרות, שלהגשמתן אנחנו זקוקים לעזרתכם:

 

  • הפחתת הבירוקרטיה שניצולי שואה צריכים לעבור על מנת לקבל את הזכויות המגיעות להם - כיום ניצולי שואה רבים לא מממשים את הזכויות המגיעות להם רק משום שאינם מודעים להן. ניצולי שואה רבים מקבלים קצבה חודשית מינימלית של בערך 2,000 שקלים, מכיוון שאינם יודעים להתעסק עם הבירוקרטיה המפרכת שאמורה לפי חוק להעניק להם בסופו של דבר קצבה שמגיעה עד ל11,000 שקלים.

 

  • הגדלת הקצבאות החודשיות והשנתיות המגיעות לניצולי השואה, ומתן עזרה פסיכולוגית. מידי יום נתקלים בפוסטים ברשתות החברתיות בנושא ניצולי שואה אשר חיים בבדידות ובעוני. כחברה אנחנו חייבים לשאוף לשינוי המצב העגום שרובם חיים בו. לא ניתן לאפשר לאנשים האלו להמשיך לסבול, אחרת כבר לא יהיה מול מי להתנצל. 

 

  • החלת החוק של הסכם השילומים גם על אלה שעלו לפני 1953 - בחוק קיימת הפרדה בין ניצולי שואה אשר עלו לפני שנת 1953 ובין אלו שעלו אחרי, הראשונים מקבלים קצבאות גבוהות המאפשרות אורך חיים סביר בעוד האחרונים נאלצים להסתפק בפחות מ4,000 שקלים בשנה. הפער נוצר בעקבות הסכם שקבעה המדינה עם גרמניה "הסכם השילומים". המטרה שלנו היא לבטל את החוק ולאפשר גם לניצולי שואה שעלו לאחר שנת 53' לחיות בכבוד.

בעזרת העצומה נוכל להפעיל לחץ ציבורי על הממשלה והמחוקקים ליישם את מטרותיה ובכך להוציא מהעוני את רבע מניצולי השואה שחיים כיום במדינה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

04/04/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
04/04/2021
העצומה נפתחה