זה לא נעים לראות גן סגור - מצילים את מעונות היום הפרטיים

זה לא נעים לראות גן סגור - מצילים את מעונות היום הפרטיים

מספר חתימות

5,006
 
10,000  

זה לא כל כך נעים לראות גן סגור

מצילים את מעונות היום של הילדים שלנו

ב-13/3/2020 החליטה ממשלת ישראל על השבתה מוחלטת של מעונות היום הפרטיים. בבת אחת נזרקנו למערבולת שבה ירדנו ממאה לאפס הכנסות, אבדנו את הפרנסה כי אין פעילות בגן, התשלומים הקבועים ממשיכים [שכר דירה, ארנונה עסקית, מים, חשמל ועוד] את העובדים שלנו שחררנו לחל"ת אך אנו כעצמאים לא זכאים לכך ובתוך המערבולת הזו אם הממשלה לא תיקח עלינו אחריות ותשפה אותנו כספית [הטבות מיסויות לא עוזרות כשאין הכנסות] נאלץ לסגור את מעונות היום הפרטיים כבר במהלך אפריל.

אם בארה"ב הנאו-קפיטליסטית הכריז הנשיא טראמפ כי כל מי שנפגע כלכלית מהמשבר יפוצה אישית. הרי שעל אחת כמה וכמה, במדינה בעלת מסורת יהודית ואזרחית של ערבות הדדית, הגנה על החלש וסולידאריות חברתית יש למצוא את הדרכים לתמוך במעונות היום לבל יגיעו לסף קריסה. אלו לא מילים ריקות אלו ערכי תשתית שמחזיקים את המדינה שלנו, את ההתנדבות לצה"ל, את תשלומי המיסים והם מיסודותיה העמוקים ביותר של החברה האזרחית שחיה כאן.

אנו פונים אליכם מנהלי מעונות יום, צוות החינוכי, משפחה, חברים ואזרחים מודאגים עזרו לנו להציל את מעונות היום הפרטיים, בחתימתכם על עצומה זו הינכם מצטרפים לבקשתנו שהממשלה תיקח אחריות על מעונות היום הפרטיים תפגש איתנו ותכנס איתנו מיידית למשא ומתן להצלת המעונות של כולנו - או שתתנו לנו לעבוד או  שתכניסו יד לכיס ותשפו אותנו כדי שלא נקרוס - לא ייתכן שמחד תכריזו שעלינו להישאר סגורים וכך תמנעו מאיתנו את היכולת להתפרנס, ומאידך תתנערו מאיתנו בעת הצורך לשפותנו בגין הנזקים הכלכליים הכבדים שמתדפקים לדלתותינו.

על פי נתוני משרד העבודה והרווחה - מערך החינוך הפרטי לגיל הרך מונה למעלה מ- 8,000 מעונות יום ההערכות המקצועיות הן שבישראל כ-10,000 מעונות יום פרטיים, בהם מתחנכים כ-300,000 פעוטות וכ- 100,000 עובדים.

 ממשלת ישראל קחו אחריות על הגיל הרך!

                                               תודה , שתפו ככל יכולתכם

                                                                            התאחדות מעונות היום הפרטיים בישראל

                                                                                   https://hmeonot.org.il

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

30/04/2020
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
17/03/2020
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
17/03/2020
העצומה נפתחה