תושבי נשר למען הוספת סייעות בגנים וצהרונים

 תושבי נשר למען הוספת סייעות בגנים וצהרונים

מספר חתימות

319
 
350  

לכבוד

 מר' אבי בנימו - ראש עיריית נשר

 הצעה לסדר- הוספת סייעת נוספת לגני העירייה ולצהרונים

 לאחר מחקר שעשיתי לגבי הנעשה בגן הילדים  והצהרונים  גיליתי כי ישנה השפעה ארוכת טווח המגובה במחקרים על הילד ועל הבוגר שיגדל להיות, כפי שאמרה פרופ' לחינוך פנינה קליין, חברה בולטת בוועדת טרכטנברג.

דברי הסבר

 המחסור הכרוני באנשי צוות בגנים ובצהרונים פוגע בבטיחות ילדינו, בבריאותם, ברווחתם, בכבודם, בהתפתחותם הרגשית והקוגניטיבית, ביכולתם ליצור קשרים חברתיים תקינים, בחינוך שלהם, והוא בבחינת בכייה לדורות. "לא רק התנהגות הילד מושפעת מהטיפול שקיבל בגיל הצעיר, אלא גם מבנה המוח ומנגנון הפעולות שלו. יש הוכחות שטיפול לא איכותי וחסכים משמעותיים בגיל הרך גורמים לנזק התפתחותי" (פרופ' פנינה קליין).

חלק מהפעוטות למשל טרם נגמל לחלוטין מחיתול או ממוצץ, חלקם עדיין לא מדברים, הם זקוקים לתיווך חברתי ולטיפול אינטימי ורגשי יותר צמוד.

  ילד/ה בגיל צעיר דורש יותר קשב על מנת להענות לצרכיו. גננת וסייעת אחת – מצוינות ככל שיהיו לא יכולות להכיל כל כך הרבה ילדים ולתת להם מענה פיסי, רגשי ופדגוגי. 

ההורים מסרו לי על ילדים שחזרו עם בגדים מלוכלכים בצרכים שלא נוגבו, על סייעות שמתקשרות לאמהות באמצע יום עבודה ולבוא ולהחליף לפעוט שלה חיתול, “כי אין זה תפקידה", על ילדים שחוזרים הביתה מורעבים או מיובשים לחלוטין כי אף אחד לא שם לב שהם לא שתו או אכלו יום שלם.

ילד עם חום גבוה שנשכח לנפשו ומתגלה ע"י אימו  כמעט מעולף בסוף היום, מקרי האלימות וההצקה רבים מאד. הדוגמאות רבות ולכולן מכנה משותף אחד – צוות מצומצם מדי האחראי על מספר ילדים רב.

 הצעת החלטה

אדוני ראש העיר , 

כעירייה שהחינוך נמצא בראש סדר העדיפויות שלה , אני יחד עם חברי לעיר קוראים לך לקחת אחריות על החינוך ולא לשים את חיי ילדנו וביטחונם להפקר, ולהוסיף סייעת נוספות על חשבון העירייה בגנים ובצהרונים ולעשות זאת כבר בשנת הלימודים הקרובה.

בברכה, מירית קרוגליאק,עו"ד

חברת מועצת עיריית נשר

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

13/10/2014
העצומה השיגה 100 חתימות!
11/10/2014
העצומה נפתחה