עושים סדר בהסעות הילדים רחלים/תפוח

אין תמונה

מספר חתימות

50
 
100  

לכבוד: יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון

הנדון: הסעות ילדי רחלים לביה"ס קדם שומרון בתפוח

שלום וברכה,

מתחילת שנת הלימודים ישנה בעיתיות גדולה של הסעות התלמידים מרחלים לתפוח.אנו מבקשים לשטוח בפניך את הקשיים ואת הנסיונות הרבים שנעשו בנושא ועלו בתוהו על מנת לבקש את התערבותך המיידית בנושא להבאת פתרון מתאים.

רכזת ההסעות בישובינו ביחד עם נציגת המזכירות נמצאות במשא ומתן ארוך ומתיש בנושא ההסעות מזה זמן רב ולאחרונה הגיעו למבוי סתום ועל כן פניתנו זו אליך.

להלן תמצית הדברים כפי שקיבלנו מהן:

כיום לומדים בקדם שומרון 220 תלמידים מהיישובים רחלים ונופי נחמיה.בתרגום לכמות ההסעות מדובר על קצת יותר מ 4 אוטובוסים.(53 מקומות, ועקב מגבלות הקורונה נדרשים ל-2 מושבים ריקים, משמע 51 מקומות ישיבה סה"כ).רשות ההסעות הקצתה לשני היישובים 4 אוטובוסים, בהתבסס על כך שבאופן קבוע יחסרו יותר מ10 תלמידים. במידה וכל התלמידים מגיעים, אין להם מקום!כאשר נציגותינו התרעמו על כך הן נענו בתגובה כי מבחינתם הם הקצו לילדי מגדלים אוטובוס וחצי, ועל כן ישנו חצי אוטובוס פנוי לתלמידים הנותרים.מבחינתן ומבחינתנו זוהי אינה תשובה הולמת וסידור שאין בו היגיון אך הבנו את הקושי ורצינו להביא לפתרון ונהגנו לפנים משורת הדין. פנינו לנציגות תושבי מגדלים במטרה למצוא פתרון משותף. בשיח הנעים איתם הגיעו הצדדים להבנות משותפות שבמידה וידרש להסיע את ילדי רחלים עם מגדלים- בימי ראשון עד רביעי, האוטובוס יוריד קודם את ילדי רחלים, ובימי חמישי ושישי, קודם את מגדלים.את הפתרון הנ"ל הביאו הצדדים לפני רשות ההסעות ונדהמנו מתגובתם שאומרת כי פתרון זה אינו אפשרי כיוון שלנהגי החל"פ נח להמשיך ישירות מרחלים לאריאל ולא ממגדלים ועל כן לא יסכימו הנהגים לסידור זה של ההסעות.

יש לציין כי בסופו של דבר בפועל גם 4 אוטובוסים איננו מקבלים, כי פעמים רבות ישנם אוטובוסים מושבתים או תקולים, ומגיעים רק 3 ועושים סבב. גם פה היו הבנות מול החל"פ והוחלט שבמקרה ויחסרו אוטובוסים זה לא יהיה על חשבון שעות הלימודים דבר שלצערנו לא קורה במציאות ושוב בא על חשבון ילדינו...

בעיה נוספת היא שעות היציאה והחזרה של הילדים לבית הספר וממנו.בשעות הבוקר שעת האיסוף שנקבעה היא כדלקמן:איסוף מנופי נחמיה בשעה 7:25 והורדה בביה"ס ולאחר מכן הגעה לרחלים עד השעה 7:40.ושוב, כמו שאר ההבטחות שלא עומדות בקנה אחד עם המציאות דבר זה לא מתקיים וילדינו בכל יום מחכים להסעות בתחנה כ- 10-25 דק' ללא השגחת מבוגר ומאחרים לתפילה באופן קבוע איחור משמעותי!

גם בשעות החזרה מבית הספר ילדינו נופלים בין הכיסאות והסדרים הלקויים כמו בבוקר חוזרים על עצמם. ילדינו נדרשים לעיתים לצאת בשעה מוקדמת מבית הספר דבר שלא עבר את אישורנו כהורים וזוהי עבירה על החוק. אין מי שיקבל אותם בבית ובטח כשיוצא שאחיהם הגדולים עולים על ההסעה שמגיעה אליהם כחצי שעה לאחר סיום הלימודים!!לא יתכן שילד יגיע הביתה בשעה 13:30 (כשאז רק מסתיימים הלימודים בפועל) ויחכה לאחיו/אחותו הגדולים כשעה לבד בבית ללא השגחה!! אגב, גם יציאה רבע שעה מוקדמת שגורמת לילד לחכות לבד בביתו עד שהוריו יגיעו ממקום עבודתם מנוגד לכללי הסדר והבטיחות ולחוזר מנכ"ל של משרד החינוך.

נעשו כל המאמצים מצד נציגותינו וכולם ללא יוצא מן הכלל עלו בתוהו!!

בנוסף, נציגותינו מהיישוב פנו אליכם מספר פעמים בבקשה לסייע בנושא ולא קיבלו מענה ראוי.

חשוב לנו לציין כי אורי דנינו רכז ההסעות ניסה לסייע בכל כוחו ולהביא לפתרונות שונים אך אלו לא צלחו ולבסוף נותרנו מול שוקת שבורה.

התאגדנו כל הורי ילדי רחלים הלומדים בתפוח ואנו באים אליכם בדרישה למצא פתרונות מתאימים לכל הבעיות שכתבנו לעיל ובהקדם האפשרי.חיי ילדינו ובטחונם אינם הפקר והמשחק בהם לא מקובל עלינו.

באם לא ימצא פתרון שכזה בשבוע הקרוב, הרינו להודיעכם כי נפתח בעיצומים וילדינו לא יגיעו לבית הספר עד שימצא פתרון הולם שישביע את רצוננו ובטחון ילדינו.התאזרנו בסבלנות תקופה ארוכה במטרה למצא פתרונות בדרכי נעם אך הגיעו מים עד נפש ועל כן אנו באים בדרישה חדה זו למציאת פתרון הולם במיידי.

אנו מבקשים ממך כראש המועצה להיכנס לעובי הקורה ולסייע במציאת הפתרון המיוחל.

בברכה,הורי רחלים המודאגים

העתקים:

סגן ראש המועצה- דוידי בן ציון

מחמ"ד מרכז- הרב גד ברטוב

מפקח משרד החינוך- מר אהרן אדלר

מנהל אגף החינוך במועצה- אייל בלוך

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

21/11/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
18/11/2021
העצומה נפתחה