עושים סדר בהסעות של מעון יום שיקומי בלוד

עושים סדר בהסעות של מעון יום שיקומי בלוד

מספר חתימות

6
 
50  
פורסם בתאריך: 09/10/2019
 

לכבוד הגורמים הרלוונטיים בעיריית לוד ומחלקת הרווחה,

אנו הורי מעון יום שיקומי מ.ש.ל המופעל על ידי עמותת פ.ש.ר ברחוב יוברט המפרי פונים בייאוש למציאת פתרון לבעיות הקשורות לחברת ההסעות, אשר מספקת שרות הסעות למעון.

עם תחילת שנת הלימודים התש"ף זכתה במכרז חברת הסעות חדשה ואז התחילו הצרות. מתחילת שנת הפעילות במעון חלפו קצת למעלה מחודש ימים. אם לקחת בחשבון את שבוע ההסתגלות, החופשות לרגל החגים והמועדים, הימים שהילדים ואנו הוריהם משתמשים בשרותי ההסעה למעון וממנו היו מעטים למדי. עם זאת, גם בתקופה הקצרה הזאת אנו עדים להתנהלות מחרידה מצד חברת ההסעות החדשה:

  • בכל שבוע יש לפחות מספר פעמים שההסעה בבוקר מאחרת ואף לא מגיעה. יום הפעילות במעון מתחיל בשעה 7:30 בבוקר וההסעה חייבת לפי החוק להביא את הילדים בסמוך לשעת התחלת פעילות המעון. דבר שלא קורה. לפחות מספר פעמים בשבוע ההסעה מגיעה לאסוף את ילדינו הרבה אחרי השעה 8 בבוקר וילדינו מגיעים למעון סביב השעה 8:30 בלבד. ישנם מקרים שההסעה בכלל לא מגיעה בבוקר ואנו נאלצים להסיע את ילדינו בעצמנו, אם זה ברכב פרטי או במונית או בכלל להשאירם בבית.
  • הבעיות לא מסתיימות בבוקר. שעת סיום הפעילות של המעון היא 15:30, אך פעמים רבות ההסעות מגיעות למעון לצורך הפיזור אחרי השעה 16 בלבד והיו מקרים שההסעה בכלל לא הגיעה על מנת להסיעה את הילדים לביתם והתקשרו מהמעון שנגיע בכוחותינו לקחת את ילדינו.

חשוב לציין שמדובר על ילדים עם צרכים מיוחדים. חלקם עם מוגבלויות פיזיות, חלקם עם מוגבלויות התפתחותיות ותקשורתיות. ילדים שסדר יום יציב חשוב להם ביותר וכל סטייה ממנו פוגעת במצבם הרגשי ובהתקדמותם. אצל חלק מהילדים הטיפולים במעון מתחילים בשעה 8 בבוקר והם מפסידים את הטיפול החיוני אם מגיעים בשעה 8:30 או מאוחר מזה. חלק מהילדים מקבלים טיפולים משלימים בבית החל מהשעה 16 ומפסידים חלק ניכר מהם כאשר נאלצים לחזור הביתה בשעה 16:30 בלבד או מאוחר מזה.

גם לנו, ההורים, הבעיות שקשורות להסעות מהוות מטרד רציני. מדובר באנשים עובדים שפעמים רבות מאחרים לעבודה או נאלצים בכלל לפספס יום עבודה ולהישאר בבית עם הילדים. או לחלופין לסיים את יום העבודה מוקדם מהצפוי על מנת לדאוג להחזיר את הילדים הביתה. כל זה פוגע גם בכלכלת המשפחה וגם לא מצטייר יפה בעיני המעסיקים. וזאת נוסף לדאגה אינסופית לילדינו המיוחדים.

חשוב לציין לטובה את התמיכה שאנו מקבלים מצוות המעון הדואג והאכפתי, שעושה כל מה שביכולתו להרגיע אותנו ההורים ואת הילדים ולמצוא פתרון הולם לבעיה. צוות שנשאר הרבה מעבר שעות העבודה שלו במעון לצורך מציאת פתרונות. כמו כן חשוב לשבח את צוות המלווים המקסים של הסעות המעון, אשר עושים עבודת קודש ונאצלים בכל עת לעמוד חסרי אונים מול פניות ההורים המודאגים ועושים כל מה שביכולתם לא לפגוע בשגרת החיים השבירה והעדינה של כולנו.

לאור כל זאת, אנו ההורים דורשים להחליף את חברת ההסעות במיידי, לדאוג לשרות הסעות אחראי. שרות שעומד בכל הקריטריונים הדרושים על פי חוק. שרות שיאפשר לכולנו לחזור לשגרת החיים הרגילה שלנו ולהתפנות סוף סוף לבעיות החשובות באמת שאנו מתמודדים עמם יום יום על מנת לקדם את ילדינו ולדאוג לעתידם.

מצב חתימותיהם של הורי המעון.

על החתום:

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו