תוספת שכר לעובדים שעות מרובות

תוספת שכר לעובדים שעות מרובות

מספר חתימות

1
 
70,000  
פורסם בתאריך: 15/08/2019
 

למה אדם שעובד 8 שעות ביום לא גומר את החודש?                                                               

למה אדם שעובד כל היום וחי בצמצום זקוק להלוואות?

אנחנו דורשים מהממשלה לתת לכל אדם שעובד משרה מלאה או יותר קצבת עידוד של לפחות 1500 ש"ח. למה? כי בן אדם שעובד כל כך הרבה שעות ראוי שיקבל תנאי מחייה הולמים לתרומתו לחברה.

אנשים שעובדים כל כך הרבה זמן לא הגיוני לצפות מהם לעבוד עוד בשביל בסך הכל לנהל חיים נורמלים.

מוזמנים לקרוא את השאלות והתשובות להבהרות נוספות.

שאלות ותשובות:

  1. למה רק אדם שעובד קשה ולא כל אחד? תשובה: בדרך כלל אדם שעובד הרבה שעות מתעייף ואין לצפות ממנו לעבוד עוד או להשיג מקור פרנסה נוסף.
  2. למה לא לעלות את השכר מינימום פשוט? תשובה: כיוון שהעלאת שכר המינימום עלולה לפגוע במשק במגוון דרכים : פיטורים, מעבר לאוטומציה, אינפלציה, החפרת תנאים לעובדים ועוד.
  3. למה הייקיסט שמרוויח 20,000 בחודש צריך את הקצבה הזאת? לא חבל? תשובה: אפשר שגודל הקצבה יקטן ביחס לגודל ההכנסה. לדוגמא: אדם שמרוויח 5000 ש"ח בחודש יקבל את הקצבה במלואה. אדם שמרוויח 6500 ש"ח בחודש יקבל 1350 ש"ח(90% מהקצבה). אדם שמרוויח 8000 שח בחודש יקבל 1200 ש"ח(80% מהקצבה). וכן הלאה...
  4. הקצבה לא תמנע מאנשים להתפתח מקצועית, לתרום יותר לחברה ולהשיג משכורת יותר טובה? תשובה: ייתכן שבאמת אדם שמסתפק ב6000 ש"ח והוא מרוצה מעבודתו לא ירצה להתקדם. אבל לדעתי התועלת תגבר פה על העלות.
  5. ואם אדם עובד רק 100 שעות בחודש? אז הוא לא יקבל כלום? תשובה: כל הרעיון של הקצבה הוא לעזור לאנשים שעושים מאמץ גדול בשביל להתפרנס. אפשר אולי לתת לו קצבה חלקית. אבל אני חושב שלא כדאי שהיא תהיה ביחס ישיר לכמות שעות העבודה שלו. כלומר אם הוא עובד 100 שעות בחודש הוא לא יקבל חצי קצבה אלא רבע קצבה. למה? כי הרעיון של הקצבה שרק אנשים שעובדים קשה יקבלו תמיכה באופן משמעותי.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו