תיכון איזורי - לא בבית ספרנו

אין תמונה

מספר חתימות

173
 
300  

התנגדות להקמת בי"ס תיכון איזורי בכפר האורנים 

 

בעקבות יוזמת יו"ר ועד הישוב בשיתוף עם המועצה האיזורית להקים בי"ס תיכון איזורי, החלטנו להציג את התנגדותנו לתהליך מהטעמים הבאים:

- לא נעשה דיון מעמיק האם בכלל צריך בי"ס תיכון בישוב. חברי הועד ותושבי הישוב לא היו שותפים כלל ליוזמה ולא ניתנו כלים מספקים על מנת להעריך את הצורך והמשמעויות הנלוות.

- תנועת המכוניות שתעבור לאורך הישוב, תהווה סכנה לילדינו. הישוב אינו ערוך במתכונתו הנוכחית לנפח תנועה כזה, ומאידך, הקמת כביש גישה כפי שמתוכנן בעתיד, תגרור את סגירת המעבר הקיים והכניסה לישוב תהיה דרך מחסום מכבים.

- תנועת כלי רכב מרובה לאורך כל שעות היום (אוטובוסים ומכוניות פרטיות) – בי"ס תיכון איזורי פועל עד שעות אחה"צ המאוחרות (אסיפות, חוגים, טקסים וכו.)  ומשרת את ישובי המועצה.

- קיים חשש אמיתי שרמת ביה"ס לא תעמוד ברמתם של בתי הספר במודיעין - מבחינה פדגוגית, ילדינו פורחים בבתי הספר במודיעין בכתות מופ"ת , במשלחות לחו"ל ובמגוון רחב של מגמות שהעיר מודיעין מציעה לילדנו (מדעים, מחשבים, משפטים, מחול, אומנויות ועוד..), ילדינו לומדים זו השנה התשיעית בעירוני ג', מפארים את בית הספר והם מעורים בחברה מגוונת. העיר מודיעין משקיעה משאבים רבים בקידום החינוך, ותשתיות החינוך העל יסודי בעיר מבוססות. בית הספר המתוכנן בישוב, לא יוכל להתחרות ברמת בתי הספר התיכוניים בעיר מודיעין. המועצה אינה יכולה להעמיד את אותם תקציבי חינוך של העיר מודיעין.

- בישובים מכבים-רעות, בתי הספר התיכוניים התרוקנו במהרה מתלמידים מקומיים ומשרתים כיום בעיקר תלמידים שאינם תושבי הישובים האלה.

- היוזמה להקמת ביה"ס בישוב על ידי המועצה נובעת משיקולים כלכליים (תקציבי חינוך) ולא מטעמים פדגוגיים ויש להקדיש מחשבה לאפשרות שבעתיד המועצה עלולה לשנות את יעוד המבנה כראות עיניה ובהתאם לצרכיה.

- שיתוף ילדינו בתיכונים במודיעין פותח בפני ילדינו אפשרויות חברתיות נוספות ומאפשר התערות ושילוב בחברה הטרוגנית. הקמת בי"ס תיכון בישוב תקבע את ילדינו בחברה סגורה ומצומצמת מגן ועד צבא.

- פגיעה באופי הישוב כישוב קהילתי שקט ואיכותי.

- פגיעה בשטח שמוגדר כשטח ציבורי ירוק ('פארק השלום') לרווחת התושבים והעברתו לטובת המועצה.

לפיכך, אנו דורשים להפסיק לאלתר קידום תכנית זו ומצרפים את חתימתנו לעצומה.

תושבי כפר האורנים

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

10/07/2011
העצומה השיגה 100 חתימות!
04/07/2011
העצומה נפתחה