שומרים על דרך הנדיב

שומרים על דרך הנדיב

מספר חתימות

444
 
500  

אנו החתומים מטה תושבי ותושבות פרדס חנה כרכור וכל הנוגעים בדבר מתנגדים לבקשה להיתר זה שהוגשה בניגוד לכל הדעות וההחלטות ובזמן שמדינת ישראל נמצאת במלחמה.

הרקע התכנוני:

בחודש יולי 2023 הוגשה בקשה להיתר שעניינה הקמת 280 יח״ד במסגרת דיור מוגן, בסמוך למרכז הרפואי ״שהם״, הבקשה פורסמה על ידי הוועדה כהודעה לציבור בתאריך 21/9/23, במסגרת תיק בניין מס׳ 989377.

בבקשה להיתר, מבוקשות הקלות הנוגדות באופן חמור את החלטת ועדת השימור, החלטת הועדת המחוזית, ופוגעות פגיעה חמורה במרקם הנופי של פרדס חנה כרכור, ובאחד מסמליה המרכזיים, שדרת העצים שמחברת בין היישוב לבנימינה גבעת עדה, הידועה "כדרך הנדיב", שמיועדת לשימור עם הגבלות מחמירות.

מתבקשת הקלה בגובה המותר, ל-35 מטר, במקום ה-21 המותרים שאושרו על ידי הוועדההמחוזית, מתבקשת הקלה של 9 קומות במקום 6 קומות.

המבנים שיועדו לשימור ייהרסו וייבנו מחדש בסטייה מהוראות התב"ע,

התוכנית תשנה לחלוטין את המרקם הנופי והאורבני של היישוב. שדרת הגרוויליאות והדקלים שהינו סמל יישובי, וידוע בכל הארץ, ישתנה ללא הכר, עקב בקשה להקלה שמהווה בפועל סטייה מהוראות התב"ע.

מדובר בבקשה להיתר שמתעלמת לחלוטין מאופיו של היישוב, מהוראות נספח השימור של תכנית המתאר, הן ביחס לדרך הנדיב, והן ביחס למבנים לשימור המצויים בתחום החלקה המיועדת לבינוי.

מבחינתנו לא יעלה על הדעת שבמקום שדרת גרוויליאות ודקלים, נאלץ לחזות מדי יום ביומו במבנה בעל 9 קומות, שיהווה פתח לבקשות נוספות והריסת מרקם נופי של כ-90 שנה, שמהווה סמל יישובי ואיזורי.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

04/12/2023
העצומה השיגה 100 חתימות!
03/12/2023
העצומה נפתחה