הצילו את הכֹּח רמת-גן!

הצילו את הכֹּח רמת-גן!

מספר חתימות

383
 
1,000  

למועדון הכדורגל בעל העבר המפואר, הכֹּח מכבי רמת-גן,  היסטוריה ארוכה עוד מימי הכח וינה, המימוש הראשון לרעיון יהדות השרירים, מיסודו של מקס נורדאו. מועדון "הכח וינה" הוקם ב-1909, זכה באליפות אוסטריה, ואף היה המועדון הזר הראשון שניצח קבוצה אנגלית בביתה - ווסטהאם - בתוצאה 5:0. מועדוני הכח הוקמו בהשראת הכח וינה בקרב קהילות יהודיות רבות ברחבי העולם וגם בארץ ישראל. עם סיפוח אוסטריה על ידי הנאצים, נסגר המועדון באוסטריה.  פליטי שואה צעירים שעלו לארץ ישראל ממרכז אירופה החיו את רעיון הכח בתל אביב והקימו קבוצה שהשכילה לקבץ נערים מוכשרים משכונות הדרום של ת"א ולהוות להם בית. ברבות השנים העמידה הכח דורות של שחקנים ואוהדים והיוותה מקור לגאווה לאלפי אנשים שהמגן-דוד עם האות ה׳ במרכזו היה להם לסמל. בשנות הזוהר שלו בישראל זכה המועדון באליפויות ובגביעי מדינה, אבל לאחרונה, הוא בסכנת מחיקה.

המועדון הידוע בגלגולו הנוכחי בשמו: הכח מכבי עמידר רמת גן, עבר לאחרונה הליך פירוק שנכפה על ידי בית המשפט.

הקבוצה הועמדה למכירה בידי מפרק שמונה על ידי בית המשפט. שתי הצעות הוגשו למפרק. אחת של קבוצת אוהדי הקבוצה ושחקניה בעבר ובהווה, תחת מטריית העמותה: 'הכח גלי-גיל רמת-גן', והשניה מטעם איש עסקים שכבר החזיק את הקבוצה בעבר, ושני שותפים שגייס. 

אנחנו החתומים מטה, קוראים להצלת המועדון מכְּלַיה על ידי רכישתו ותפעולו בידי אוהדיו. בשנים האחרונות הבעלים של הקבוצה היה איש עסקים. תחת בעלותו הדרדרה הקבוצה מליגת העל, ולפני שבועות אחדים היתה כפסע מירידה לליגה ג', הליגה החמישית והנמוכה ביותר. הקבוצה צברה חובות של מיליונים רבים, ובניהולה נתגלו אי סדרים קשים. אלה הובילו את בית המשפט להורות על פירוקה. כל זה לא היה קורה אילו נוהלה הקבוצה בידי אנשים שהמועדון יקר להם, כאלה שאינם רואים בו כלי לקידום עסקיהם האחרים.

ביום ה' ה-30 ביוני 2022, יערך דיון בבית המשפט על הצעות הרכש שהונחו לפתחו של המפרק. ההכרעה בעניין צפויה זמן קצר אחר כך.

אנחנו סבורים שהדרך היחידה לשיקום המועדון היא רכישתו בידי אנשים שרואים את טובתו בלבד ויוכלו להבטיח שכל הכנסות המועדון ישמשו אך ורק לטובת שיקומו והעלאתו על דרך המלך. מאות אוהדי הקבוצה ובהם שחקני עבר שזכו בשתי אליפויות ושני גביעים ושיחקו בנבחרת ישראל שלפו ארנקיהם ובתוך 10 ימים אספו את הסכום הדרוש, קרוב ל-150 אלף ש"ח כדי להעמיד הצעת רכש ראויה שתהפוך את המועדון לקבוצת אוהדים. אנו משוכנעים שאם יבחר שוב איש העסקים שכבר רכש את הקבוצה בעבר ועזבה לפני יותר מ-10 שנים תוך שהוא מותיר אותה בידי שותפו דאז, התסריט יחזור על עצמו ובתוך זמן קצר, מועדון הכח רמת-גן יתמוטט. הפעם לא יהיה כבר מה להציל! 

אנחנו קוראים לכל מי שמורשת הכח ר"ג יקרה לו להירתם ולפעול כדי שהמועדון היקר ימשיך להתקיים כקבוצת אוהדים ויחדש ימיו כקדם.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

21/06/2022
העצומה השיגה 100 חתימות!
21/06/2022
העצומה נפתחה