נגמר הזמן, ועדת חקירה עכשיו

נגמר הזמן, ועדת חקירה עכשיו

מספר חתימות

1,976
 
30,000  

איפה הייתם בצוק איתן?

לפי פרסומים באותם תקופה הוא שלח  את מולכו מאחורי גבם של ראשי מערכת הביטחון

לאשר מכירת צוללות למצרים...

רק לפני כשנה אמר בני גנץ, כיום שר הביטחון של מדינת ישראל:

"זוהי ככל הנראה פרשת השחיתות הביטחונית החמורה ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל.

אם אבחר אכריז במידי על פתיחת וועדת חקירה".

              

מדובר לא רק בעבירות כלכליות אלא בעבירות נגד בטחון המדינה !!!

הזמן נגמר, חייבים וועדת חקירה עכשיו!

                                                     

בואו והצטרפו אלינו לדרישה להקים וועדת חקירה לפרשת הצוללות ועכשיו!

חתמו בהמשך הטקסט.

 --------------------------------------------------------------------------------------

מהי פרשת הצוללות:

פרשת הצוללות (גם פרשת הרכש הימי או פרשת הצוללות וספינות המגן) הידועה גם בשם תיק 3000, היא חקירה פלילית שבמסגרתה נחקר חשד להטיית מכרז הקשור לרכישת ספינות סער ורכישת עוד  3 צוללות ללא צורך ובניגוד לעמדת מערכת הביטחון, מחברת "טיסנקרופ", הגרמנית בין השנים 2009-2017.

                 

בסיום החקירה פרסמה המשטרה שישנן מספיק ראיות בכדי להעמיד לדין מספר נחקרים , חלקם הגדול מהסביבה הקרובה של נתניהו, באשמת שוחד, מרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות. בהם, אבריאל בר יוסף, המעמד של נתניהו לראש המל"ל, דוד שרן, ראש לשכתו, ועוה"ד שמרון ומולכו, קרובי משפחה ועורכי הדין הפרטיים של נתניהו.

כבר בהתחלה וללא כל סיבה מנומקת סירב היועץ המשפטי לממשלה לחקור באזהרה גם את ראש הממשלה, ויצא בהצהרה כי הוא איננו חשוד (אמירה חריגה כשלעצמה כאשר לא בוצעה חקירה) הסיבה עדיין לא ידועה. 

בעקבות פתיחת החקירה הגישו עדויות, בין היתר, שר הביטחון לשעבר בוגי יעלון (שר הביטחון בתקופה המדוברת) ונוספים. בעדויות עלה באופן חד וברור כי ראש הממשלה בנימין נתניהו פעל בניגוד לדעתם של כלל ראשי מערכת הביטחון ומאחורי גבם, אירוע חריג אשר לא התרחש מעולם בהיסטוריה של הרכש הצבאי האסטרטגי. 

המידע שעלה לאורך ציר הזמן הראה קשרים בעיתיים המעידים על ניגוד אינטרסים וחשש לפעולות של הלבנת הון לכאורה בין ראש הממשלה לבן דודו נתן מיליקובסקי. ובעיקרן:

  1. נתניהו קיבל מהבן דוד מיליקובסקי מניות בחברה בה מיליקובסקי הבעלים ב-600 אלף דולר בלבד במקום ב-12 מיליון דולר, בהנחה של 95 אחוז משוויין.
  2. נתניהו מכר את המניות בכ-16 מיליון שקל – תשואה של 700 אחוז – כשהחברה ובה יושב ראש הדירקטוריון הינו בן הדוד נתן מיליקובסקי, התרסקה במחצית מערכה.
  3. נתניהו נתן ב-2011 תצהיר שקרי שעליו חתם לפני שמרון למבקר המדינה, שבו כתב שאין לנתניהו ולמיליקובסקי קשר לחברת גרפטק, הספקית של טיסנקרופ, בשעה שהאמת היא שמיליקובסקי כבר היה אז בעל המניות המהותי בגרפטק.
  4. ככל שהתפרסמו פרטים על כך שנתניהו הסתיר שהוא שותף עסקי של מיליקובסקי, הוא החליף 3 גרסאות!

במאמר שכתבה ביוני האחרון, אשת התקשורת העצמאית אור-לי בר לב, היא מעלה 33 שאלות ללא מענה בפרשת הצוללות והמניות - כאמור שתי הפרשות קשורות על פי העובדות העולות:

https://www.ha-makom.co.il/post-orly-submarine-shares/

המידע אודות פעילות פלילית, ההולך ונערם מעלה שאלות קשות הדורשות מענה, איך יתכן שהיועץ המשפטי לממשלה לא מורה על חקירה פלילית בנושא? איך יתכן שראש ממשלה אשר כל סביבתו מואשמת בפלילים והוא לא היה מעורב? איך יתכן שראש ממשלה לא ידע על פעילותם של כל המקורבים אליו? איך יתכן שהתקבלה החלטה לאשר מכירת צוללות מתקדמות למדינה הסובלת מחוסר יציבות שלטונית? כל זאת מאחורי גבה של מערכת הביטחון?

המסמר האחרון ננעץ בוועדת ביקורת המדינה ובה עלו בזה אחר זה נציגים ממשרד המשפטים, נציגי משרד הביטחון ועוד. הלסת נשמטת נוכח הטענות החמורות בנוגע לפרשה אשר נגעו לבעיות קשות בטוהר המידות, ניגודי אינטרסים, בעיות בתהליכי קבלת ההחלטות. ועדיין נוכח כל העדויות, באמצעות נציגי הליכוד הנאמנים לנתניהו, נקבר הדיון. 

בסוף חודש נובמבר 2020 תחול התיישנות על האפשרות לחקור את ההיבטים הפליליים של הפרשה ויתכן שבכך תקבר פרשה השחיתות החמורה ביותר במדינת ישראל. יש לנו חודש להרים קול צעקה עצום של 100,000 חתימות, אסור לנו האזרחים לתת לפרשה הזו להגיע להתיישנות, עלינו להתגייס עכשיו, בעוצמה ובצורה שלא תהיה ניתנת להתעלמות בדרישה לפתיחת ועדת חקירה ממלכתית. 

הטילים לא מבחינים בין ימין ובין שמאל, הזמן נגמר וחתימה על העצומה היום מהווה את הדרישה הבסיסית ביותר לרדת לחקר האמת!

עצומה חמה

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

13/10/2020
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
12/10/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
09/10/2020
העצומה נפתחה