רוצים בית ספר דמוקרטי בחיפה

רוצים בית ספר דמוקרטי בחיפה

מספר חתימות

303
 
1,000  

מכתב לראש עיריית חיפה בנושא בית ספר דמוקרטי בעיר:

 

מר יונה יהב, כבוד ראש עיריית חיפה שלום

 

אנו, תושבי חיפה והסביבה, קוראים לך להשתתף ביוזמה להקמת בית ספר דמוקרטי ציבורי בחיפה, בית ספר המעניק חינוך שיש בו בחירה, מקום בו יוכל הילד ללמוד מתוך רצון ומוטיבציה פנימית. אנו קוראים לך מתוך החשיבות שאנו רואים להעניק לתושבי חיפה בחירה בחינוך אחר ומתוך רצון לפלורליזם בחינוך בעיר.

 

יש קהילה בחיפה שרוצה בחינוך כזה ומגיע לה לקבל אותו. אנו חושבים שמגיע לכל אחד לשלוח את ילדיו למקום המתאים לו ולהשקפת עולמו.

 

כיום יש כשלושים בתי ספר דמוקרטים בארץ: בת"א, ירושלים, חדרה, זכרון יעקב, ועוד רבים וטובים. חלק מבתי הספר ממלכתיים, חלק מנוהלים ע"י עמותות הורים. בחיפה ובקריות, אזור המונה מאות אלפי אנשים, אין בית ספר העונה על הצורך של משפחות רבות לחנך את ילדיהם באופן פתוח ודמוקרטי.

 

אנו קוראים לך ראש העיר, ללכת בעקבות ראש עיריית חדרה שפתח כבר שני בתי ספר דמוקרטיים בעירו וזכה בפרס החינוך. אנו קוראים לך לתמוך ברעיון זה, בדומה לעיריית כפר סבא, מודיעין, פרדס חנה ועוד עיריות שהבינו את היתרונות הרבים שבהקמת בית ספר דמוקרטי ציבורי בעירם.

 

ידוע כי חיפה היא העיר עם אחוז התלמידים הגבוה ביותר בחינוך הפרטי. אין לנו רצון בחינוך "אליטיסטי", ורוצים אנו להיות חלק מהחינוך הציבורי. ידוע לנו מהדוגמאות שהזכרנו (חדרה, כפר סבא, מודיעין ועוד), שניתן גם להיות בית ספר ממלכתי, וגם לאפשר חופש בחירה לתלמידים. לדעתנו, התעלמותה של העירייה מכל הדברים שהזכרנו תגרום  לכך שבית ספר כזה יקום בחיפה או בסביבתה באופן פרטי ע"י עמותת הורים שלא תוכל לחכות יותר, או להבדיל תגרום לעזיבה של אותם הורים לערים והישובים בהם ניתן לחנך ילדים בצורה המתוארת לעיל.

 

ולכן אנו קוראים לך, ראש עיריית חיפה, להגדיל את הבחירה של הורים באופן בו יתחנכו ילדיהם, ולהקדים ולעזור בהקמת בית ספר דמוקרטי ציבורי בעיר.

 

בברכה

 

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

05/03/2012
העצומה השיגה 100 חתימות!
26/02/2012
העצומה נפתחה