מוציאים את החד״פ מבתי הספר וגני הילדים גם בחיפה

אין תמונה

מספר חתימות

52
 
2,000  

מוציאים את החד״פ מבתי הספר וגני הילדים גם בחיפה

אנחנו, הורים לילדי הצהרונים בגנים ובבתי הספר, דורשים מעיריית חיפה להצטרף לערים מובילות בישראל ולהפסיק לאלתר את השימוש בכלי אוכל ובמיכלי הובלה מפלסטיק חד-פעמי!

בכל יום, אלפי ילדי הצהרונים בחיפה מקבלים את ארוחת הצהריים שלהם - הארוחה המרכזית ביום - בכלי אוכל מפלסטיק חד פעמי, שהובל לגנים במיכלי מזון מפלסטיק חד פעמי.

ממיכלי הפלסטיק החד פעמיים מתרחשת זליגה של פתלטים וחומרים מסוכנים אל המזון של ילדינו - המזון של הילדים שוהה בפלסטיק שעות ארוכות בטמפרטורות גבוהות.

באשר לכלי האוכל (צלחת, מזלג, כפית חד״פ) - נוסף על סכנת הזליגה של חומרים מסוכנים מהם אל המזון - הם מיוצרים לעתים באיכות כה ירודה, עד שהם עוברים שינוי צורה במגע עם המזון או נשברים בעת הארוחה ועלולים לגרום לפציעה ולסכנת חנק.

הררי הפסולת שמייצרים הכלים החד פעמיים האלה מזהמים את המדינה שלנו, יוצרים משבר סביבתי חמור ומהווים בכייה לדורות. ערים מובילות בעולם כבר קבעו חוקים להוציא את השימוש בהם אל מחוץ לחוק וערים מובילות בארץ (תל אביב, כפר סבא, רעננה, רחובות, פרדס חנה- כרכור, הוד השרון, הרצליה וחולון) כבר פועלות להוצאת כלי הפלסטיק מהצהרונים ובתי הספר.

אנו קוראים לעיריית חיפה להורות באופן מיידי למפעילי הצהרונים וספקי המזון להעניק לילדנו מזון בריא ומזין בכלים בריאים לגוף ולסביבה, ולהקצות לכך את המשאבים הדרושים.

קישור לכתבות רלוונטיות:

https://www.haaretz.co.il/nature/climate/.premium-1.8050771

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5612640,00.html

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

04/11/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
29/10/2019
העצומה נפתחה