זיהום האוויר במפרץ חיפה

אין תמונה

מספר חתימות

4
 
100  
פורסם בתאריך: 28/11/2019
 

באיזור מפרץ חיפה יש זיהום אוויר הגורם למחלות רבות. והדבר פוגע בזכותם של התושבים לחיים ביטחון ושלמות הגוף.

אנו תלמידות מבית ספר ע״ש רוגוזין בקרית אתא, במסגרת מטלת הביצוע באזרחות, בחרנו לעסוק בבעיית זיהום האוויר במפרץ חיפה והשפעותיו הבריאותיות על איכות החיים של תושבי חיפה והקריות. זיהום האוויר במפרץ חיפה הוא מהגבוהים בישראל, והוא תוצר של מספר רב של מפעלים הפועלים בשטח קטן באיזור ומייצרים זיהום אוויר בריכוז גבוה, הפוגע בבריאות אוכלוסיית האיזור.

ממחקר שערכנו עולים הממצאים באים: הנשאלים חושבים שזיהום האוויר במפרץ חיפה גורם למחלות רבות בקרב התושבים וזכותם לחיים, ביטחון ושלמות הגוף נפגעת ועל ראשי העיריות באזור חיפה והסביבה להתערב ולהטיל קנסות על המפעלים המזהמים ואף להעביר את המפעלים המסוכנים למקום מרוחק מהתושבים. יתרה מכך, ישנה הסכמה גדולה כי המפעלים פועלים בניגוד להנחיות ולא מפחיתים את הזיהום למרות שהמדינה עושה מאמצים רבים כדי לפתור את בעיית זיהום האוויר במפרץ חיפה אין הצלחה, לכן הכנסת חייבת לחוקק חוקים שימנעו את זיהום האוויר ותמנה פקחים שיגיעו לביקורות פתע במפעלים ותעניש את המפעלים המזהמים בחומרה וע״י כך נקטין את היקף הבעיה.

כלומר, המסקנה מעבודתנו היא שקיימים מאמצים שמשקיעות הרשויות השלטוניות במדינת ישראל להקטנת זיהום האוויר באזור מפרץ חיפה, אך עדיין אין הקטנה משמעותי ולכן זכותם של התושבים נפגעת. על המדינה לחוקק חוקים נוקשים יותר שיגדילו את האכיפה ואת הענישה מכיוון שרק כך ניתן יהיה להתחיל להקטין את זיהום האוויר ולאפשר לתושבים את זכותם לחיים, ביטחון ושלמות הגוף. 

אנו מבקשות מכם לחתום על העצומה. ככל שיותר אנשים יחתמו נוכל להשפיע בצורה טובה יותר על מקבלי ההחלטות במדינה ויכול להיות שנצליח לשנות את הפעולות הננקטות לצורך הקטנת זיהום האוויר במפרץ חיפה. ע״י כך נוכל גם להקטין את היקף החולים באזור.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו