מצוקת חניה קשה לבאי מרכז הרפואי העמק עפולה

מצוקת חניה קשה לבאי מרכז הרפואי העמק עפולה

מספר חתימות

44
 
1,000  
פורסם בתאריך: 04/06/2021
 

חתימה על עצומה ציבורית       04/06/2021

מצוקת חניה קשה לבאי מרכז הרפואי העמק

בשנים האחרונות עבר מרכז רפואי העמק תהליך מבורך של בינוי חדש, שיפור והוספת שרותים רפואיים  וזה לטובת תושבי האזור.

בנוסף, גדלה מאוד אוכלוסיית תושבי האזור המקבלים שרותים רפואיים במרכז.

לצד הגידול בשרותים ובמספר תושבי האזור מקבלי השירות, לא היה שינוי, התאמה והגדלת מספר מקומות החניה בצמוד למרכז הרפואי.

בשעות מסוימות של היום ובדגש לשעות הבוקר ולפני הצהרים אין אפשרות למצוא חניה בשטח החניון הצמוד, מה שמאלץ את באי המרכז לחנות בשטח הפתוח ליד מרכז הקניות  עמק סנטר (לעיתים גם המגרש הזה מלא וללא מקום חניה) ולצעוד ברגל למרכז הרפואי ובסיום הטיפול לחזור בצעידה לאזור מרכז הקניות.

כידוע רבים מהמגיעים למרכז הרפואי הם קשישים, חולים שמתקשים בתנועה ועוד יותר מתקשים בימים גשומים ובימי הקיץ החמים.

עוד נודע לנו כי:

  • גם חניות המיועדות לנכים ולמרות שהוקמו לפי התקן אינן מספיקות לנכים המגיעים למרכז הרפואי.
  • גם לעובדי המרכז הרפואי אין מספיק חניות במתחם

נזכיר כי לחלק מאגפי/מחלקות נדרש מהמגיעים לצעוד עוד דרך ארוכה בתוך מתחם המרכז הרפואי.

במצב הזה לכל אחד מהבאים למרכז יש את הקשיים משלו: מגבלה רפואית המגבילה את התנועה, ליווי של בן משפחה חולה, בן משפחה קשיש, נכה. או כל אזרח המגיע לצורך קבלת שרות רפואי.

בתאריך 20/05/2021 פנה תושב האזור יהודה פינסקר למנכ"ל בית החולים מר ד"ר זיו רוזנבוים והעתק פניה הועבר לראש העיר עפולה מר אבי אלקבץ  ובבקשה לטיפול דחוף למציאת פתרון והגדלת שטחי החנייה הצמודים לבית החולים ובאמצעות הקמת קומה נוספת של חניות.

וכן הצעה לפתרון זמני לתקופה הקרובה עד להסדרת והתאמת גודל החניון, מוצע לאפשר חניה בשטח הפתוח מזרחית וליד מרכז הקניות וכן במגרש החניה של הפארק העירוני, ולייצר תחבורה ציבורית נגישה (שאטל) מהחניות האלו אל ומ המרכז הרפואי.

לדעתנו ברוב המקרים ובשעות שיש מצוקת חניה בתוך המרכז הרפואי (בוקר ולפני הצהרים) אין פעילות עם קהל גדול בפארק  העירוני ולכן מגרש החנייה הצמוד לפארק פנוי.

ניתן לגבות תשלום מכל רכב שחונה ליד הפארק וליד מרכז  הקניות ונוסעיו משתמשים בשאטל סכום הזהה לחנייה במרכז הרפואי ובכך לממן חלק מ/או את כל עלות הפעלת השאטל.

הצעתנו זו לא נבחנה לעומק, כל הצעה או פתרון יצירתי אחר שיבוצע על ידי הנהלת המרכז ויקל על מצוקת החנייה של קהל המשתמשים בשרותי המרכז יתקבל בברכה.

לפניה זו עד היום לא נתקבלה תשובה ממנכ"ל בית החולים ומראש העיר עפולה למעט טלפון מפניות הציבור  של המרכז שבסיכומו של דבר מסתכם ב "זה מה יש".

עוד עולה החשש כי עיריית עפולה למעשה בעלת עניין למצב שבו לבאי המרכז הרפואי אין חנייה  ובשל מצוקת החנייה נאלצים לחנות באזורים שבהם אסור לחנות ולכן עיריית עפולה מציבה במקום פקח חנייה שרושם דוחות על סך 250 ש"ח לכל רכב. אנחנו לא מעודדים ביצוע עבירות חניה רק לא מבינים למה במקביל לאכיפת עבירות חנייה  לא עוסקת העירייה במציאת פתרון למצוקת החנייה.

פתרון מוצע למקור למימון הגדלת שטחי החנייה:

  1. חלק מהכנסות החברה המתפעלת את החניון יועברו לטובת קרן להגדלת שטחי החנייה.
  2. הכנסת עריית עפולה מדוחות החנייה שנרשמו במתחם המרכז הרפואי יועברו לטובת הקרן להגדלת שטחי החנייה.

אנו תושבי האזור דורשים מהנהלת המרכז הרפואי ומעיריית עפולה לפעול בהקדם למציאת פתרון למצוקת החנייה, לא ראוי ולא נכון להמשיך במצב הקיים.

לטיפולכם המקצועי והדחוף אודה

נעשה ונצליח - תושבי האזור באי המרכז  הרפואי העמק

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו