תלמידים דורשים עתיד ירוק גם בחדרה

תלמידים דורשים עתיד ירוק גם בחדרה

מספר חתימות

228
 
500  

מכתב פתוח אל כבוד ראש עיריית חדרה – מר צביקה גנדלמן

מדעני אקלים בכל העולם מזהירים את ראשי המדינות מפני תהליך של התחממות גלובלית ושינויי אקלים שאנחנו נמצאים בעיצומו. הם מזהירים כי תהליך זה עתיד לשנות את אורח החיים כפי שאנחנו רגילים אליו, להפוך את אזור המזרח התיכון למדברי בשל שנות בצורת מרובות, שרפות ענק ולצד אלה אירועי גשם קצרים וחזקים שיגרמו להצפות. לאחרונה הזהירו מדעני האקלים כי פרק הזמן בו ניתן לשנות או להשפיע על שינויי האקלים עומד על 12 השנים הקרובות.

בני נוער בכל רחבי העולם יוצאים מזה מספר שבועות וחודשים להפגנות וצעדות מחאה בנושא זה, כאשר הם קוראים ל'עולם המבוגרים' להתעשת ולפעול בצורה יותר משמעותית למטרה זו.

אנו, תלמידי בית הספר הדמוקרטי ברנדייס, החלטנו להצטרף ליום מחאה בינלאומי זה ולפנות אליך, כבוד ראש העיר, בבקשה כי תצטרף אלינו במאבק למען העתיד שלנו, מאבק למען הפחתת ההתחממות הגלובלית והקטנת שינויי האקלים להם אנו צפויים.

למרות שהתחזית נשמעת קודרת וחד משמעית, יש מה לעשות - והרבה!!!

נשמח אם תסכים לשתף איתנו פעולה במעשים הבאים:

  • נטיעת עצים – עצים הם קולטי ומקבעי גזי החממה הטובים ביותר. בכל העולם מתקיימות נטיעות של יערות על פני שטחים רחבים, ואנחנו נשמח לשתף פעולה בנטיעה של עצים ברחבי חדרה, גם בכדי לקשט ול'יירק' את העיר, גם כדי ליצור פינות צל, גם כדי לשנות את המיקרו-אקלים של חדרה והסביבה וגם כאמצעי לקיבוע פחמן דו חמצני.
  • התקנת פאנלים סולריים על מבני ציבור – חלק גדול מגזי החממה הנפלטים על ידי בני האדם מקורם בהפקת חשמל. התקנה של פאנלים סולריים הפכה להיות זולה מאוד ביחס לשנים קודמות, והעלות מוחזרת כעבור מספר קטן של שנים. אנחנו נשמח מאוד להפוך להיות בית הספר לדוגמא שעל גגותיו יותקנו פאנלים סולאריים וכך הוא יספק לעצמו את כל החשמל (ויספק חשמל נוסף לרשת העירונית), כמו גם נשמח לעבור בבתי ספר/ מפעלים/ קניונים נוספים ולעודד אותם להציב ולהתקין פאנלים סולרייים.
  • שיפור התחבורה הציבורית – ענף התחבורה מהווה גורם נוסף המייצר ופולט גזי חממה לאטמוספרה. זאת ועוד, התחבורה גם מזהמת את רחובות העיר בה נוסעות המכוניות בגזים רעילים ובפיח. על ידי שיפור התחבורה הציבורית ניתן למנוע מהמספר הרב של כלי הרכב להגיע למרכז העיר, למרכזי הבילוי, לתחנת הרכבת ובכך גם להעניק שירות חשוב ומשמעותי לתושבי העיר.

אנחנו מאמינים שעל ידי פעולה 'מלמטה', מהערים והרשויות המקומיות, ניתן יהיה להשפיע גם על מדיניות הממשלה, ואנחנו קוראים לך לשתף איתנו פעולה ולצאת למהלך אמיץ וחדשני זה!

נשמח מאוד לכל סוג של שיתוף פעולה איתך, בכל אחד מהרעיונות שהעלינו, נשמח מאוד לעודד ולתמוך בך, אנחנו כמו גם קהילת בית הספר כולה, בכל אחד מהמהלכים הללו,

בתודה רבה, דור העתיד.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

12/03/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
11/03/2019
העצומה נפתחה