מפעל אשפה מסוכן-לא כאן

מפעל אשפה מסוכן-לא כאן

מספר חתימות

1,537
 
10,000  

תוך כדי המלחמה, כשדעתנו נתונה לסכנות אחרות, מתקדמות העבודות להקמת ״מפעל למיון אשפה״, שהיקף הפעילות המתוכנן בו צפוי להיות בין הגדולים בעולם כ-500 אלף טון אשפה בשנה! ואליו יגיעו מאות משאיות אשפה מדי יום מערים שונות.

אין אח ורע בעולם למפעל בסדר גודל כזה הממוקם בלב ליבה של האוכלוסיה, כחצי מליון תושבים.

הבעיה היא לא רק בגודל המפעל ובקרבתו למקום מגורינו, אלא בתהליך הטיפול באשפה שבעקבותיו צפויים להיפלט לאוויר שאנו נושמים חומרים מסרטנים.

תושבים רבים אינם ערים לכך שחומרים מסוכנים אלה נפלטים לאוויר גם כיום, תוך כדי פעילות השפד"ן (מתקן לטיהור מי שפכים) הסמוך.בנוסף לשפד״ן, שפעילותו מתרחבת וגדלה, ולמפעל האשפה שהוחל בהקמתו, קיימים ומתוכננים באזורינו מפעלים מזהמים/מסוכנים נוספים, לרבות תחנת כוח 1400MW שהוחלט על הקמתה בעקבות סגירת רידינג וכן מתקני ההתפלה שבהם מצויים חומרים מסוכנים.

חשוב לציין כי במפעלים אלה ימצאו מאגרי גז. עובדה זו מגבירה את החשש ביתר שאת, כשראשון לציון מטווחת ללא הפסקה, מפני פיצוץ שעלול להתרחש כתוצאה מירי טילים. פיצוץ כזה עלול להביא סכנת זיהום סביבתי,על כל מה שמשתמע מכך.

כאשר הוחלט על הקמת מפעל האשפה לצד המפעלים והמתקנים המזהמים הנוספים שבקרבתו - לא נבחנו ההשלכות הבריאותיות על חיי תושבי האזור ולא הופקו לקחים מהמידע הקיים על עליית התחלואה בקרב התושבים באזור מפרץ חיפה ובאזור מפעלי נשר ברמלה.

אנחנו לא מוכנים לחכות עשרות שנים להצטברות מידע על עלייה בהיקף התחלואה אצלנו. אנחנו דורשים להקדים תרופה למכה ועכשיו!!!

אנחנו דורשים מממשלת ישראל (ששטח המפעל באחריותה) לעצור לאלתר את הקמת המפעל.

את מליארד השקלים שהוקצו לטובת הקמת המפעל רצוי להעביר לתושבי עוטף עזה ויישובי הצפון ולמיגון חיילינו.

אנו דורשים ממשרדי הממשלה לגלות אחריות לשלומנו ולבחון מראש! ובאופן מעמיק! ויסודי! את המשמעויות הבריאותיות הכרוכות במפעל האשפה ובמכלול המפעלים והמתקנים הקיימים בקרבתנו.

אנו קוראים לראשי הערים ולכל חברי המועצות לתמוך במאבקנו על בריאות ילדינו וחיינו ולדרוש מהממשלה לעצור לאלתר את הקמת המפעל המסוכן!!!!

עד כה לא ניתנה לנו התושבים אפשרות אמיתית להגן על עצמנו. אנו קוראים לכל תושבי הערים והישובים הסמוכים לחתום על העצומה כדי למנוע את האסון הצפוי הבא!!

 הצטרפו למאבק התושבים בוואצאפ-

https://t.ly/DLYLR

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

16/11/2023
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
13/11/2023
העצומה השיגה 500 חתימות!
10/11/2023
העצומה נפתחה