זלזול חברות התקשורת בגבעת זאב

זלזול חברות התקשורת בגבעת זאב

מספר חתימות

755
 
700  

אנו תושבי גבעת זאב קובלים בפני משרד התקשורת על זלזול והזנחה מתמשכת של שנים רבות באיכויות תשתיות התקשורת בגבעת זאב, הן ע"י הוט והן ע"י חברת בזק.

בגבעת זאב יש כיום מעל ל 20,000 תושבים, כאשר אלפים מהם מתחום הטכנולוגיה, המדעים, סטודנטים רופאים ומרצים באקדמיה.

הזנחה פושעת זו גורמת לשיבוש חייהם של התושבים, אשר כאמור רבים מהם לא יכולים לבצע עבודתם נאמנה , ואף לא מצליחים ללמוד כאשר יש ניתוקים כה רבים.

לאחרונה היו "הפסקות אינטרנט" של הוט 5 ימים רצופים (!!!) , ושיבושים של בזק והוט ביישוב הינם 'דבר שבשיגרה'.

 אנו דורשים ממשרד התקשורת לממש את זכותו החוקתית לחלט לקנוס ולהעניש את חברות התקשורת על כל כחל ושרק שלא ביצעו במסגרת חובתם כמפעילי חברת תקשורת בישראל – כלפי תושבי גבעת זאב.

מבחינת התושבים הגיעו מים עד נפש.

על חברות אלו לבחון את התשתיות בנות עשרות השנים בגבעת זאב, בעודן רוכבות על ציוד מיושן, הן מעמיסות אלפי מנויים ובכך 'עושים עושר בלא משפט'. שכן אין פרופורציה בין הרווחים והמנויים לבין ההשקעה והתחזוקה של התשתית הקיימת.

תקנות החוק קובעות כי "חובת האוניברסליות" היא החובה להקים רשת תקשורת ציבורית הפרוסה בכל חלקי הארץ לקיימה ולהפעילה, ולספק שירות לכלל הציבור. חובה זו חלה על בעלי רישיונות המפעילים "רשת בזק ציבורית", ומאפיינת שירותים חיוניים כגון שירותי חשמל, מים ודואר.

חובת האוניברסליות חלה על שתי חברות התשתית בעלות רישיון כללי למתן שירותי "מפעיל פנים ארצי": בזק והוט. נראה שחברות אלו רחוקות מלעמוד בתקנות החוק.

אחרית דבר: ברחבי הארץ נפרסת תשתית של סיב אופטי, גם במקומות שיש מנויים בודדים בלבד. תושבי גבעת זאב הינם בעלי מקצועות חופשיים ונמצאים בחזית העשייה שבמשק. באם תיפרס רשת של סיב אופטי בגבעת זאב אנו סמוכים ובטוחים כי הביקוש יהיה עצום, והתועלת הציבורית ואף המסחרית מצד החברות-  תהיה גדולה לאין שיעור.

לצורך השוואה של הפער הזועק לשמיים: באם מאן דהוא ירצה להתחבר בכל זאת לרשת יציבה ואמינה של סיב אופטי - כיום בזק מבקשת מחיר של 1400 ש"ח (לחודש !!) בעבור סיב אופטי במהירות של 100 מגה (בלבד) בגבעת זאב.

לשם השוואה: בעיר רחובות, בשכונה של חסידים שבה יש 12% חיבור לאינטרנט – סיב אופטי עולה 115 ש"ח בלבד (ספק כולל תשתית) – למהירות של פי 10 ! דהיינו למהירות של 1000 הורדה ו 100 העלאה.ברמת גן המחיר הוא 99 ש"ח . 

אנו מרגישים מקופחים ומנודים כביכול היינו גרים במדינת עולם שלישי. מאחר שהבידול ביננו לבין מדינת תל אביב והמרכז הינו פי 100 עד פי 1000. בידול שאינו סביר לתושבים של אותה המדינה והמשלמים מיסים בשיעור זהה.

 זאת ועוד, משרד התקשורת מתבקש לבדוק מדוע חברות הסלולאר מזלזלות בתורן בגבעת זאב. נבקש לבצע ביקורת מדוע ה SIGNAL כה חלש ברוב חלקיו של היישוב. בעודן מפרסמות 5G, אנו מתמודדים עם תשתית וציוד שידור של 2.5G.

אנו החתומים על עצומה זו, מבקשים ממשרד התקשורת להתערב התערבות פעילה בנושא התשתיות בגבעת זאב

בברכה

שרון דניאל

[email protected]

ת"ד 2260 גבעת זאב 9091700

בשם התושבים החתומים על עצומה זו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

02/11/2020
העצומה השיגה 500 חתימות!
02/11/2020
העצומה נפתחה