יודח לאלתר סגן ניצב ניסים גואטה ממשטרת ישראל

יודח לאלתר סגן ניצב ניסים גואטה ממשטרת ישראל

מספר חתימות

11,456
 
10,000  

אנחנו, אזרחיות ואזרחים במדינת ישראל, דורשים את הדחתו של סגן ניצב ניסו גואטה, אשר אתמול ולא בפעם הראשונה, בחר להכות לא אחד, אלא שלושה אזרחים לכל הפחות. לסנ״צ גוואטה יש לכאורה היסטוריה של אלימות, שקרים לכאורה וחציית קווים אדומים: הוא שתל נשק חם בבית של אדם בשביל צילומים לטלויזיה, תקף לכאורה באלימות עיתונאי בתפקיד ואזרחים שונים התלוננו על אלימות שחוו מצידו לאורך השנים.

ובכל זאת, התקדם סנ״צ גוואטה במעלה הדרגות במשטרה.

אתמול  במפגן אלימות מופרעת, סגן ניצב גואטה תקף באגרופיו מפגינים, ואף הוסיף חטא על פשע ושיקר לכאורה בגרסתו לפיה היה זה הוא שהותקף על ידם. כולנו ראינו את הסרטונים המזעזעים מהאירוע. המשטרה לא המציאה תימוכין לטענותיו של ס"נ גואטה בבית המשפט.

הגיעו מים עד נפש.

אנו האזרחים,לא מקבלים יותר אלימות באשר היא כלפי אף מגזר; לא נגד הקהילה האתיופית, לא נגד הקהילה החרדית, לא נגד האוכלוסיה הערבית, לא נגד אוכלוסיית הנשים, לא נגד אוכלוסיות הלהטבית. לא נגד ימנים ולא נגד שמאלנים. אף אדם או אישה. זכותו של כל אדם לחיות בחופש, למחות ולהתבטא מבלי לפחד מהשלטון וזרועות האכיפה שלו.

עד לכתיבת שורות אלו סגן ניצב ניסו גואטה עוד לא הושעה ממשטרת ישראל וקורבנותיו חשופים למסע הסתה אלים ברשתות ובתקשורת שמובל על ידי דוברות משטרת ישראל. כיצד קרה שבמקום להגן על האזרחים מפני אלימות - אזרחים זקוקים להגנה מאלימות של משטרת ישראל?

אנו דורשים:

1.את הדחתו לאלתר של סגן ניצב גוואטה, חקירת האירוע בו היה מעורב ואת מקרי האלימות הנוספים מליל אמש- השארתו בתפקיד של ס"נ גואטה מעבירה מסר חמור ומסוכן לשוטרי משטרת ישראל ומתירה הפעלת אלימות והכאת אזרחים ללא רסן או מחיר שייגבה.

2. הפסקת האלימות המשטרת המופעלת כלפי מפגינות ומפגינים הממלאים את זכותם הבסיסית והדמוקרטית למחאה.

3. הפרדה מיידית של מח"ש מהמשטרה וביסוסו כגוף אזרחי ובלתי תלוי.צילם: יאיר מייהאוס

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

25/08/2020
העצומה השיגה 10,000 חתימות!
23/08/2020
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
23/08/2020
העצומה נפתחה