מחירי מוצרים נטולי גלוטן

מחירי מוצרים נטולי גלוטן

מספר חתימות

194
 
100  

מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית, מתחייבת להבטיח קיום בסיסי בכבוד לכל אזרחיה, ולפקח על זכויות בינהן: הזכות לשוויון, הזכות לקניין והזכות לחיים וביטחון.

במדינת ישראל חיים כיום כ-90,000 חולי צליאק שנאלצים לשלם על מזונם הבסיסי סכומים הגבוהים ב60%-920% מיתר האוכלוסייה. למעשה, אנשים שגופם לא יכול לעכל מזון המכיל גלוטן, נאלצים לשלם סכומים גבוהים בצורה משמעותית, על מוצרי מזון בסיסיים הנחוצים לקיומם.

במסגרת מטלת הביצוע בשיעורי אזרחות, אנו, תלמידות כיתה י"ב בתיכון תלמה ילין לאומנויות בגבעתיים, התבקשנו לבחור סוגייה אזרחית, לחקור אותה ולהציע לה פתרון. במהלך המחקר שערכנו גילינו כי מאבקים רבים נוהלו ומנוהלים בפועל מול המדינה, להורדת מחירי מוצרי המזון נטולי הגלוטן, או לחילופין הענקת סבסוד (משמעותי יותר מהסבסוד שניתן היום) לחולי הצליאק, אך טרם נעשה צעד משמעותי בנושא. 

הפתרון אותו אנו מציעות לבעיה הוא הענקת 'תו צליאק' מהמדינה, לכל חולה צליאק, אשר יציגו בעת רכישת מוצרי מזון ויקבל הטבה בעבורם. על מנת להביא לשינוי, אנו זקוקות למספר חתימות גבוה ככל האפשר, אשר יוכיח את תמיכת האזרחים בפתרון שהצענו. כשנגיע למספר החתימות המבוקש, נפנה לשר הבריאות, ניצן הורוביץ, בניסיון להעלות את הנושא לדיון מחדש, ולקדם את הצעת הפתרון. אנו מקוות שזה יוביל לקבלת החלטה סופית הפעם, שתקל מבחינה כלכלית על חולי הצליאק.

כל חתימה היא צעד בדרך למטרה. תודה מראש.

*בחתימה על עצומה זו, אני מביע/ה את תמיכתי בניסיון לצמצם את הבעיה האזרחית באשר למחיריהם הגבוהים של מוצרי מזון נטולי גלוטן לחולי צליאק, על ידי הענקת 'תו צליאק'.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

29/05/2022
העצומה השיגה 100 חתימות!
28/05/2022
העצומה נפתחה