תושבים נגד קריאת כניסה חדשה להרצליה על שם "שדרות הרב עובדיה יוסף"

תושבים נגד קריאת כניסה חדשה להרצליה על שם "שדרות הרב עובדיה יוסף"

מספר חתימות

596
 
1,000  

לכבוד מר משה פדלון, ראש עיריית הרצליה ויו"ר ועדת השמות

הנדון: בקשה לשינוי שם הרחוב המרכזי "שדרות הרב עובדיה יוסף" בכניסה חדשה להרצליה בשכונת            גליל-ים לשם "שדרות אילן רמון"

תושבי השכונהי גם לעתיד חייבים לחתום כאן או שלחו בפרטי מספר טלפון ל[email protected]

תושבי הרצליה מוזמנים לחתום על עצומה כי זה כניסה חדשה לעיר, מקבילה לשדרות שבעת הכוכבים.

אנו מאוד שמחים שעיריית הרצליה ממשיכה בתנופת ההתחדשות העירונית, באחריות, במידתיות ותוך שיתוף של הציבור.

בעקבות האצת שיווק ובניית הפרויקטים בשכונת גליל ים, החלו רוכשי הדירות ושוכרי הדירות לטווח ארוך בשכונה המתהווה, להתאגד ולגלות מעורבות מהותית ביצירת אופי השכונה כך שיתאים לסגנון ותמהיל כלל הדיירים שגרים והעתידים לגור בה.  

אחד הנושאים שעלו במסגרת השיחות הינו שם הרחוב המרכזי והארוך בשכונה. הרחוב מקביל לשדרות שבעת הכוכבים ומתוכננת ככניסה חדשה לעיר הרצליה

להפתעת התושבים, רק בימים האחרונים הוצבו שלטים בולטים שחשפו את השם 'הרב עובדיה יוסף' שנקבע לרחוב, זאת למרות שההחלטה על השם התקבלה כבר במהלך 2015  - טרם הקמת וביסוס השכונה. מכאן, שלתושבים לא הייתה שום יד בדבר ולא התאפשרה להם ההזדמנות להביע דעתם ולהציע שמות חלופיים שיהוו ייצוג הולם יותר עבורם.

פקודת העיריה קובע למעשה את החובה של העירייה להליך שיתוף הציבור בכפוף לאמור בסיעף 225א. 

נציין כי אין עוררין על מרכזיות וחשיבות פועלו של הרב בהיסטוריה היהודית. עם זאת, התבטאויותיו הפוליטיות והמסיתות והצורה הבוטה והקשה בה העביר אותן, עוררו לא אחת סערות בקרב הציבור. דבריו לאורך השנים נחשבו לפוגעניים בקרב יהודים בעולם בכלל וחילונים ושומרי מסורת בפרט. הדוגמאות רבות מלהכיל דף זה וההכרזה שלו כי 'החילונים הם חמורים' די מייצגת. אחד השיאים הידועים היה כשהתבטא כנגד הנספים בשואה וכינה אותם חוטאים. אמירה פוגענית ושקרית שאין לה מקום בקרב מי שנחשב למנהיג רוחני ודתי.

קריאת רחוב מרכזי בגליל ים על שם דמות שנויה במחלוקת שפגעה בציבורים שלמים, ולא משנה אם היא ספרדית/אשכנזית או דתית/חילונית, אינה מתאימה לצביון השכונה המתגבשת.

מכאן נשאלת השאלה האם ועדת השמות צריכה לשרת את רצון של רוב הציבור בשכונה, או רוב הציבור צריך לשרת את רצון הוועדה? האם מהות השם היא רק לתת כבוד למנוח או האם היא צריכה לגרום לנעימות, לגאווה ולסיפוק תושבי השכונה?

אנו מבקשים להעלות בהקדם לדיון נוסף את ההחלטה על שם הרחוב, כמו גם לאפשר לתושבים במה ראויה להביע עמדתם ולהשפיע על בחירת שם כזה או אחר ההולם יותר את אופי השכונה 

הצעה שלנו היא בחירת שמו של 'אילן רמון' שהינו בעל שייכות טבעית והמשכית ל'מתחם הכוכבים' כשבקרבת האזור 'בית חיל האוויר'. כך שבמקום שם רחוב שיוצר אנטגוניזם ואי נחת מובהק, לפעול לבחירת שם שיגרום לאחדות והרמוניה בקרב התושבים. שם של אילן רמון שלא הונצח בהרצליה.

היום, 16 בינואר 2019, 16 שנים להמראת מעבורת החלל קולומביה. 16 ימים הם שהו בחלל. רונה ואילן נישאו ב-16 באוקטובר,16 שנים הם חיו באושר ואהבה גדולה, 16 שנים היא חיה בלעדיו.

בברכה, 

תושבי הרצליה, 

תושבי השכונה ורוכשי הדירות.

נספחים מצורפים: 

הרב עובדיה יוסף נגד המורים החילוניםאילן רמון, היום לפני 16 שנים 

הרב עובדיה: כל ההתבטאויות

תגובת היועץ המשפטי לממשלה על דבריו של הרב כנגד הנספים בשואה

יד ושם: "הרב עובדיה פגע בניצולי השואה

הרב עובדיה: כל ציטוטים

מבוצע פרויקט החלפת כל שלטי הרחוב בעיר 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

13/10/2019
העצומה השיגה 500 חתימות!
17/01/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
16/01/2019
העצומה נפתחה