די לגזענות נגד אתיופים בחברה הישראלית

די לגזענות נגד אתיופים בחברה הישראלית

מספר חתימות

10
 
120  
פורסם בתאריך: 12/02/2020
 

לאחרונה עוסקים אמצעי התקשורת בנושא ההפגנות והגזענות בחברה האתיופית, נושא זה נמצא הרבה שנים בחברה ובתקשורת אך זה לא טופל . בעיה זו פוגעת באזרחים האתיופים ואף פוגעת בזכותם, מפלים אותם מזלזלים בהם ונוהגים להשפיל אותם בעיקר המשטרה שמחוייבת לדאוג לכל אזרח במדינת ישראל. נושא זה כאוב לעדה האתיופית ולכן הם יצאו במחאה גדולה והבהירו את כאב שלהם חד משמעי לכל המדינה.

ולכן בחרנו לחקור נושא זה ולבחון את הסיקור התקשורתי ולאחר מכן להציע פתרון אזרחי.

אנו מחזיקים בדעה שלכל אזרח מגיע את כל הזכויות הטבעיות שהוא זכאי להם במדינתו.

אנו חושבים שבתור עם שעבר הרבה גזענות ואנטישמיות אמורים לדעת מה ההרגשה שמפלים אותך ונוהגים בך בזלזול ובחוסר כבוד ממשי בשביל לא לגרום לאחר להרגיש כך גם.

אנו מרגישים מאוכזבים ממדינתינו שלא מטפלת במצב ולוקחת חלק במצב הקשה שנגרם כלפי האוכלוסיה האתיופית .

הרעיון שלנו הוא לגרום להצעת חוק שתהיה בנושא זה הפוגע בחברה האתיופית במדינת ישראל, ההצעת חוק שלנו כוללת קנס במחיר כבד שיחזור לקהילה האתיופית ולרווחתה , למשל: מרכזי יום לילדים, קשישים, תגבורים בלימודים, קורסים להרחבת השכלה למען אפשרויות תעסוקה רבות יותר וכך הלאה. האזרח שיוציא לשון דיבה נגד אתיופי בגזענות, אזרח שיפלה אתיופי בגלל צבע עורו , אזרח שלא יקבל אתיופי לעבודה או שלא יקבל אותו למקום כמו למשל : מסעדה , מועדון , בית ספר או אפילו לא יקבל אותו בתחום הדיור יקבל קנס כבד מאוד.

בפרק זמן זה שקרו הרבה התרחשויות ומקרים מזעזעים לחברה האתיופית אנו רוצים להפסיק זאת ולקבל אותם שנהיה כאחד.

כדי להתחיל להפיץ את הבעיה ואת ההצעת חוק שלנו בנושא זה , התחלנו לאסוף חתימות מהתלמידים בבית הספר שלנו, כדי שכל התלמידים יהיו מודעים למצב ורצינו לראות את תגובתם להצעת חוק.

הצלחנו לאסוף בנתיים 86 חתימות ואנו שואפים שהצעת ההחוק שלנו תופץ ושימשיכו לחתום ונושא זה יהיה חם בתקשורת ואולי אפילו הצעת חוק זו תעבוד ואולי גם תגיע לכנסת.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו