חייבים לדבר על גבעת עמל! קריאה לקיום דיון בבתי הספר לעו"ס ומשפטים!

חייבים לדבר על גבעת עמל! קריאה לקיום דיון בבתי הספר לעו"ס ומשפטים!

מספר חתימות

עד כה נאספו: 115 חתימות.

 אנו, סטודנטיות וסטודנטים לעו"ס ומשפטים, רוצים לעורר דיון בהקשר לפינוי גבעת עמל שמתקשר בעינינו באופן ישיר ללימודים שלנו. זהו המכתב שאנו מתכננות לשלוח להנהלות בתי הספר ברחבי הארץ- אנא תחתמו! 

הנדון: שיח סביב פינוי גבעת עמל בבית הספר לעבודה סוציאלית בפקולטות השונות ברחבי הארץ

ביום שני, ה-15.11.2021, נעשה עוד פינוי קשה משכונת גבעת עמל.

הצטערנו לראות, שלא הייתה התייחסות לנושא זה בבתי הספר השונים לעבודה סוציאלית והפקולטה למשפטים. אנחנו שמחות על ההתייחסויות שכן יש לחדשות רלוונטיות אלינו כסטודנטיות שעתידות להיות עורכות דין או עובדות-סוציאליות לדוגמא, בדומה להתייחסות שהייתה להסכם המשופר לקצבת הנכים שנחתם לא מזמן, או השיח בעקבות היום למניעת אלימות כלפי נשים, שהבית ספר מקיים בימים הקרובים.  

מבלי לפרט על סיפור גבעת עמל, שאותו אנו מניחים כי אתם מכירים ומכירות, אנו חושבות כי סיפור זה מגלם בתוכו סיפור קלאסי ללקוחות עתידיים שעשויים להיות לנו. סיפור שבו נראה, בצורה הכי גולמית שיש, את החזקים אל מול החלשים, העשירים אל מול העניים, המערכת של הממשלה, העירייה ובתי המשפט אל מול האזרח הפשוט.

כסטודנטיות לעו"ס , אנו יכולות להעיד כי ראינו בעבר, כאשר בית הספר לעו"ס קיים דיון, או דיבר עם הסטודנטיות על נושא חדשותי שמתקשר למקצוע, איך נושא זה עלה לדיון גם לאחר שעות הלימודים, ואיך הוא הפך אותנו למודעות ומחוברות יותר לחברה ולסביבה שבה אנו עתידות לעבוד. לדעתנו, גם שיח על גבעת עמל, יכול ליצור מודעות לנושא שלא כל כך מסוקר בתקשורת, ולעורר דיון על מדיניות ממשלתית, ויחסי עניים- עשירים במדינה. שיח זה יכול לשפר ולקדם את הראייה החברתית והמודעות שלנו כסטודנטיות ועובדות סוצאיליות לעתיד.

אנו קוראות לכם ולכן, המוסדות החינוכיים, להתייחס לסיפור זה בדרך כלשהי, לדוגמת דיון המשתף סטודנטים (עם עדיפות לזמן שעות הלימודים).

עצומה חמה

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

25/11/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
24/11/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
24/11/2021
העצומה נפתחה