הזזת גינת הכלבים והחזרת השלווה של תושבי רח הכלנית

אין תמונה

מספר חתימות

33
 
100  
פורסם בתאריך: 19/03/2021
 

לכבוד:

מר' אודי להב – מנהל אגף חזות העיר

העתק: מר' רפי סער – ראש העיר

הנדון:  גינת הכלבים כלנית בשכונת הפרחים

א.נ.,

שלום רב,

אנו פונים אלכם בנוגע לגינת הכלבים בגן הכלנית, ברח' הכלנית בשכונת הפרחים.  לפני מספר שנים החליטו להקים גינת כלבים עקב ריבוי כלבים באזור.  היוזמה הייתה מוברכת אך במבחן המציאות גרמה לכשל גדול אשר מהווה מיום הקמתה מטרד חמור ביותר, הפוגם באופן קשה ביותר הפכה את חיי הרבה מתושבי השכונה לקשים.  גידרו אזור חולי מאד צמוד לגן ילדים, שמו ספסל ו2 מתקנים.  היום הגינה מוזנחת מאד מה שגורם למפגעים רבים, פוגעת באיכות החיים של תושבי האזור והכי חשוב בבריאות הילדים.

יש לציין כי אנחנו אוהבים בעלי חיים וחלקנו בעלי כלבים, חתולים וחיות אחרות אך הגינה גרמה לפגיעה האיכות חיינו בלשון המעטה.

  • גינת הכלנית נמצאת בקרבת מספר בניינים מצידה האחד ובמפעל הקמח ישן מצידה השני. מבנה סביבתי שיוצר הד הנשמע למרחקים וגורם לכל רעש קטן, להישמע חזק, במיוחד בדירות הנמצאות מס' מטרים מגינת הכלבים.
  • גן הכלבים פתוח 24 שעות ואנשים נכנסים עם הכלבים בכל שעות היום והלילה ונותנים לכלבים לנבוח ללא הפסק מה שגורם למטרד לדיירי הבניינים מסביב וסכסוכים לא נעימים בין הדיירים לבעלי הכלבים. בשעות העומס מגיעים למצב בו מספר כלבים נובחים בו זמנית לזמן ממושך ונוצר רעש בלתי נסבל.
  • בימי הקיץ עולה ריח נוראי של צואה שבעלי הכלבים לא אוספים מה שגורם למלא יתושים וזבובים בכל האזור שגם ככה גבוהה.
  • בימי הגשם אין ניקוז וכל הבוץ זורם לכיוון החניות של הכלנית 22 מה שמונע ממכוניות לחנות. דבר אשר יוצר צורך לחנות לאורך הרחוב אשר גם כך ישנה מצוקה חריפה של חניה.
  • כאשר כלבים רצים ומשחקים כל החול עם הלכלוך עף לכיוון הילדים אשר משחקים בגן שעשועים.

תקופת הקורונה אילצה אותנו, תושבי השכונה, לעבוד וללמוד מהבית. דבר שנהיה על גבול הבלתי אפשרי כשיש רעש כזה. נביחות הכלבים נשמעות היטב גם בשיחות הטלפון. 

יש לציין, כי פניה זו מגיעה לאחר ניסיונות רבים ובקשות בלתי פוסקות ע"י הדיירים מבעלי הכלבים להתחשב בנו, אך לצערנו ללא הועיל (חלק אכן מתחשבים, אך חלק גדול עדיין לא).  וכן פניות בלתי פוסקות למוקד העירייה עם תלונות על רעש שמעולם לא נאכפו מצד העירייה עבירות רעש הינן עברות קנס וכאשר אינן נאכפות, לא רק שהבעיה אינה נפתרת אלא מחמירה עקב ריבוי הכלבים והיא הגינה היחידה באזור.   דבר היוצר תסכול לדיירים הסובלים יום וליל. 

בנוסף נעשו פניות רבות למוקד העירייה לגבי אכיפת צואת הכלבים באזור אך דבר לא נעשה בנידון.

אנו פונים ומבקשים בכל לשון של בקשה לסגור לאלתר את גינת הכלבים הנוכחית ולמצוא מקום חליפי עבורה.

אנא החזירו לנו את הזכות לחיות בשלווה ובנחת בביתנו!  ולילדינו את הזכות לשחק עם חבריהם בגינה הציבורית ללא צורך לחשוש מכלבים נובחים ומאימים, פגיעה פיזית או תברואתית.

מקומכם כנבחרי הציבור לדאוג לרווחת כלל התושבים.

אנו מבינים כי אזור גינת הכלנית נמצא לקראת שיפוץ וחושבים שזו הזדמנות מצוינת לחשב מסלול מחדש ולמצוא פתרונות הולמים למצוקת תושבי השכונה.

לטיפולכם המסור והמהיר נודה,                                                                                                                          

                                                                                                                             בברכה,

 דיירי שכונת הפרחים

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו