משאירים את גיבסון בסימטה

משאירים את גיבסון בסימטה

מספר חתימות

474
 
1,000  

משאירים את גיבסון בסימטה 

אנחנו החתומים מטה, מחזאים, במאים, שחקנים, כוריאוגרפים מעצבי תפאורה ותלבושות, מוזיקאים וחובבי תיאטרון, קוראים לראש עיריית תל אביב מר רון חולדאי לפעול באופן מיידי כדי לאשר מיידית את מינויו של אבי גיבסון בראל למנהל קבוע של תיאטרון הסימטה.

מזה שנתיים וחצי פועל אבי גיבסון בראל כמ"מ מנהל התיאטרון. בתקופה קצרה זו, הצליח בראל לעשות את הלא יאמן, והפך את "בית הקברות היפואי" (כך כונה התיאטרון במשך שנים), לבית של תיאטרון פרינג' דומיננטי, המהווה מוקד משיכה ליוצרים, שחקנים ואוהבי תיאטרון רבים.

לאחר שנים בהן הדירו יוצרי תיאטרון איכותי את רגליהם מהתיאטרון, השתנה המצב ו"תיאטרון הסימטה" הפך לבמה המועדפת על רבים מהם. היוצרים הפועלים בסימטה בשנתיים האחרונות, נהנים מפרגון אומנותי נדיר, תמיכה כנה ויחס שקשה למצוא כמותו.

גיבסון, בסיוע צוות העובדים המסור של התיאטרון, הצליח להביא להביא למהפך גם במספר ההצגות בחודש וגם במספר הצופים הפוקדים את התיאטרון. מעגל חובבי הסימטה מתרחב והאולמות הולכים ומתמלאים.

הרפרטואר שמעצב גיבסון בראל לתיאטרון בשנתיים האחרונות הוכיח את עצמו גם בקרב מבקרי התיאטרון והתרבות. הפקות רבות זכו לביקורות מהללות והמגוון הרפרטוארי זוכה גם הוא להערכה ממבקרים ומאנשי מקצוע.

בשנתיים בהן מכהן גיבסון בראל בתפקיד הוא הצליח להפטר מהתדמית השלילית של התיאטרון, וליצור את הדבר המטושטש והחמקמק כל כך באזז חיובי לתיאטרון. קשה לשים את האצבע מה הוא בדיוק אותו באזז, איך מזהים אותו, איך יוצרים אותו, אבל בשורה התחתונה הבאזז סביב תיאטרון הסימטה נהדר. כל כך נהדר, שאנחנו לא ניתן לו להגמר.

ודווקא אז, כשמתחיל להיות שמח וטוב בתיאטרון היפואי המקסים הזה, הוחלט בעיריית תל אביב לשים לזה קץ ולהחזיר את ההנהלה הקודמת לתיאטרון, אותה הנהלה החתומה על מצבו של התיאטרון טרם ימיו של גיבסון. לשם כך, בוטל באופן לא חוקי המכרז למשרת מנהל תיאטרון הסימטה, ונמסרה הודעה לאנשי התיאטרון שהמנהלת הקודמת תוחזר לתפקידה. קוראים לזה שחיתות. 

מעבר למהלך הבלתי חוקי, להפרד מגיבסון כמנהל התיאטרון זו טעות הגובלת בחוסר אחריות, ויותר מכל גזר דין מוות ליצירה אומנותית ענפה החותרת לפרוץ את גבולות התיאטרון וליצור אלטרנטיבה לתיאטרון הרפרטוארי.

מר חולדאי, אנו קוראים לך לפנות מזמנך למען התיאטרון הקטן והחשוב הזה, אנו מפצירים בך, דאג שאבי גיבסון בראל ימשיך בתפקידו עד שתושלם מלאכתו. כי מלאכתו היא מלאכתנו, ושכרו שכרנו.

 

על החתום:

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

27/09/2010
העצומה השיגה 100 חתימות!
26/09/2010
העצומה נפתחה