בעד הקמת גשר כוכב הצפון - ספורטק תל אביב

בעד הקמת גשר כוכב הצפון - ספורטק תל אביב

מספר חתימות

640
 
4,000  

בעד הקמת גשר כוכב הצפון – ספורטק תל אביב

 

לכבוד ראש עיריית תל אביב,

אנו תושבי שכונת כוכב הצפון, תוכנית ל', נופי ים (הגוש הגדול) ושאר שכונות רובע צפון מערב מבקשים ממך לשקול בשנית את החלטת עיריית תל אביב שלא להקים גשר להולכי רגל המחבר את שכונת כוכב הצפון לספורטק ולפארק הירקון.

שכונות עבר הירקון בצפון מערב תל אביב מנותקות מהעיר תל אביב על ידי שדרות רוקח המהווים עורק תנועה ראשי וסואן.

חציית כביש זה גם אם היא נעשית על פי חוק במעבר חצייה, מהווה סיכון יומיומי להולכי הרגל במיוחד בעת שהם נמצאים על אי התנועה באמצע הכביש בהמתנה להחלפת האור לירוק. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בילדי שכונות עבר הירקון או מבוגרים אשר נאלצים לעשות דרכם ברגל לכיוון בית ספרם הנמצא בצפון הישן של תל אביב או לקבלת שירותים רפואיים.

בנוסף, תושבים רבים משכונות רובע צפון מערב המבצעים פעילות ספורטיבית באופן קבוע מגיעים לספורטק ברגל (ריצה או הליכה מהירה) או רכובים על אופניים. אותם תושבים נאלצים לבצע עיקוף עד לצומת אבן גבירול – רוקח במטרה לחצות את שדרות רוקח ולהגיע לספורטק (הארכה של 600-800 מטרים).

הנך מוזמן להסתכל בכתבה שפורסמה בחדר החדשות של הוט 3 על מנת להבין עד כמה גבוהה הדחיפות של הקמת גשר זה:

https://www.youtube.com/watch?v=w21qGMZkGSk&t=4s

 

הקמת גשר להולכי רגל המקשר את שני חלקי העיר הינו דבר חיוני ודחוף שאינו סובל דיחוי !

בקישור המצ"ב בעמוד האחרון, ניתן לראות שצומת התערוכה - אבן גבירול - רוקח בעיר תל אביב נמצא ברשימת הצמתים התל אביביים בהם יש הכי הרבה תאונות דרכים, האם זה לא מספיק ?

http://www.cbs.gov.il/publications12/mok_acci11/pdf/l_tik320111.pdf

 

עיריית תל אביב חייבת לעשות כול שביכולתה על מנת לאפשר לתושבי רובע צפון מערב ליהנות ממתקני הספורטק ופארק הירקון בדיוק באותה מידה לה זוכים תושבי הצפון הישן ומרכז תל אביב.

  • הגשר שיבנה ישמש את כול תושבי שכונת כוכב הצפון והשכונות הקרובות. אין ספק שהפעילות עליו תהיה גבוהה לאור העובדה שאין כמעט חלופות אחרות למעט חציית הכביש בצומת רוקח – אבן גבירול.
  • על מנת למנוע מקרה אלימות ואונס אנו ממליצים על בניית גשר מיתרים עם ריצפה שקופה ומוארת כדוגמת גשר בילינסון המחבר את בית החולים בילינסון עם הקניון הגדול. ראה קישור מצורף: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%A9%D7%A8_%D7%94%D7%9E%D7%99%D7%AA%D7%A8%D7%99%D7%9D_%28%D7%A4%D7%AA%D7%97_%D7%AA%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%94%29

 

  • גשר כדוגמת גשר בילינסון ישתלב יפה בנוף המתחדש של העיר תל אביב ויוכל להפוך לאטרקציה ואף לנכס תיירותי לאור העובדה שהוא יאפשר נקודת תצפית מצוינת לים התיכון.
  • ניתן אף לשקול הוספת כמה חנויות בצידי הגשר על מנת לממן את תחזוקת הגשר במידה ותתעורר בעיה תקציבית.
  • במקביל, עיריית תל אביב תדאג לסמן לפחות כמחצית מרחובות שכונת כוכב הצפון כמאושרים לחניית תושבי השכונה בלבד בעלי תו מיוחד אשר העירייה תנפיק לתושבי שכונת כוכב הצפון וזאת על מנת למנוע השתלטות של מבקרי הפארק על חניות התושבים.

  כבוד ראש העיר, אנו מבקשים ממך לשקול מחדש את החלטתך. גשר כוכב הצפון הינו חיוני הרבה יותר מגשר מרכז רבין אשר נבנה למרות שברור לכול שהפעילות עליו תהיה עונתית ומוגבלת, ולמרות זאת בחרה עיריית תל אביב להקימו בעוד היא מסרבת את הקמת גשר כוכב הצפון.

     מקריאת הכתבה המצורפת אנו מבינים שגשר מרכז רבים הוקם על ידי חברת נתיבי איילון בעלות של 6.6 מיליון ש"ח, הווה אומר בתמיכה ממשלתית מכספי הציבור.  אם הממשלה והעירייה הצליחו למצוא תקציב לבניית גשר מרכז רבין, אנו מאמינים שלא תהיה להם כול בעיה למצוא את התקציב עבור שכונת כוכב הצפון השוכנת על גדות שדרות רוקח ותושביה מגיעים לפארק הירקון ולצפון הישן של תל אביב מידי יום, מדוע אם כן מתעלמים מבקשתנו ?

 

       http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000862426

 

 

 

 

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

16/03/2017
העצומה השיגה 500 חתימות!
18/09/2013
העצומה השיגה 100 חתימות!
24/08/2013
העצומה נפתחה