מניעת סגירת גן ממלכתי בישוב מעורב (אדם)

מניעת סגירת גן ממלכתי בישוב מעורב (אדם)

מספר חתימות

291
 
1,000  

ישובנו הוקם ע"י קומץ קטן של משפחות חילוניות ועם השנים התרחב וגדל משמעותית. כיום, מתגוררים בו מגוון רחב של מגזרים: חילוניים, דתיים וחרדים, אשר חיים בהרמוניה ויחסי שכנות מקסימים. לפני כשנה, ישובנו ספג פיגוע אכזרי וקיבל מכה קשה מאוד ופגיעה נוראית, אובדן ורצח התושב בידי מחבל. בעקבות האירוע - פחות משפחות מגיעות לישוב וישנה ירידה בביקוש הדירות.ישובנו נמצא במצב סוציאו -אקונומי נמוך ויש כ-25% לפחות משפחות רווחה.

כידוע, ברגע שמשפחה מחפשת מקום מגורים, ראשית כל בודקים את נושא החינוך.ביישובנו ישנן 10 מסגרות למגזר החרדי/דתי ו -3 גנים בלבד למגזר החילוני. יודגש, כי ההתיישבות הוקמה והוגדרה כחילונית בזמנו!

המצב כיום, שאנו עומדים בפני סכנת סגירה של גן לגיל הרך, זאת עקב מחסור ברישום מספר הילדים, המאפשר עמידה בתקן של משרד החינוך. עקב שמועות ומצב של אי ודאות, חלק מהמשפחות לא מימשו את רישומם לגנים ולא עדכנו את הרשויות. יודגש, כי לפני פתיחת שנת הלימודים, הגנים עמדו בתקן כנדרש. יצויין ויובהר, כי אנו רק בתחילת שנה וכמו בכל גן, ישנם מעברים פנימה והחוצה במהלך השנה . כך למשל, בשנים עברו היו 5-3 ילדים שעברו במהלך השנה אל הגן החילוני.אם הגן ייסגר, לישוב לא תהיה שום אטרקטיביות למשיכת משפחות צעירות חדשות מהמגזר החילוני. במילים אחרות, שערי ישוב אדם ייסגרו בפני אוכלוסיה חילונית.אנו לא מדברים על טרטור ושינויים שהילדים הקטנים הללו יעברו, בכך שישנו מיקום, מבנה, אווירה, צוות, חברים בוגרים מהם בשנה, וזאת רק תוך חודש ימים מיום עלייתם ממעון לגן מועצה, דבר, שבפני עצמו מהווה קושי עצום לילדים. אנו לא מדברים על בעיות של רגרסיה, שצפויות להיווצר אצל ילדים, שיפוצלו ל 2 גנים נפרדים. יצויין, בגן זה נמצא בנו של הנרצח ואין צורך לפרט מה עבר עליו ועל משפחתו וטלטלה שכזו, תפגע בו קשות! עם הפצת השמועות על סגירת גנים , כבר ישנן משפחות, אשר שוקלות לעזוב את הישוב. וזאת אנו דורשים למנוע !!

מועצת מטה בנימין, במקום לחזק את ההתיישבות החילונית ולתמוך בה, גורמת לנו להוציא את ילדינו מחוץ לישוב ועקב כך, בסופו של דבר, לעזוב את הישוב. זהו ביתנו ואנו מבקשים לשמור עליו. אנו מבקשים לחזק את ההתיישבות החילונית.

בגנים ישנם מספר ילדים עם בעיות רגשיות ובעיות התנהגות, שהצליחו להשתלב יפה מאוד בגנים, כל אחד בגן שלו, התרגלו לצוות הגן וסגירת הגן תעורר בעיות. גננות והסייעות ייפגעו אף הן, עקב חוסר וודאות תעסוקתית ובגלל מצבם הרגשי של הילדים במצב הנוכחי.יווצר מצב בו ילדי גן חובה ימצאו עצמם עם עוד כעשרה ילדים משכבת גיל נמוכה יותר, ללא מענה הולם של הצוות, בהתחשב במספר רב של ילדים בקבוצה.

אנו פונים אליכם בזעקת כאב! אסור שהגן ייסגר. ישנו צורך לחזק התיישבות חילונית! אל תתנו יד לטרור, שפקד את יישובנו. אנא, עזרו לנו להפריח אותה מחדש.אנו בטוחים, שיחד עמכם, נצליח לעשות זאת ולקדם את החינוך ביישובנו.

בברכה,נציגי ועד ההורים בגנים

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2571135846277400&id=100001430303768

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

02/10/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
02/10/2019
העצומה נפתחה