מעבר הגנים

מעבר הגנים

מספר חתימות

עד כה נאספו: 140 חתימות.

עד מועד פרוץ מלחמת "חרבות הברזל" שכנו הגנים העירוניים בחולון "תרבות עברית" (גן חובה) ו-"תרבוטף" (גן טרום-טרום חובה) במשכנם ברחובות הוגו ארנסט והעוגן. מבנים שלכל אחד מהם חצר מצוינת ומוארת, שטח פנימי רחב היקף ותנאים טובים עבור הילדים.

מזה מספר שנים בגנים אלו מתחנכים ילדים השייכים לתנועת תל"י בחולון, כאשר קבוצה נוספת של ילדים במסלול זה לומדים בגן "עבריטף" (גן טרום חובה) והם מיועדים לעבור בשנה הבאה לגן "תרבות עברית".

לאחר פרוץ המלחמה, ובשל היעדר מיגון בשלושת הגנים, נדדו הילדים לגנים אחרים, והדבר היה מובן מאיליו לנוכח הנסיבות. בחודש נובמבר עברו הילדים של שני הגנים למתחם שנפתח ברחוב הציונות בחולון. מדובר במבנה שהיה סגור ונעול מזה שנתיים, ומתברר שלא בכדי.

אנו הורי הילדים בשלושת הגנים דורשים כי הילדים יועברו בהקדם, ובכל מקרה במהלך השנה הנוכחית לגנים אחרים.

המבנה הנוכחי מצוי בסמיכות מיידית לקומפלקס של אתר בניה שהוזנח מזה מספר שנים (תמ"א 38 שנפסקה באמצע, בשל פשיטת רגל של הקבלן). דווקא זה שהמקום אינו מצוי בבניה מסכן את הילדים השוהים בגן. ישנם חלקים מהבניין שמתפרקים (כי מדובר באתר בניה לא גמור); יש פסולת של תושבי המבנים ופסולת בניין; יש זיהום של קרקע; ויש חשש (שבעת הנוכחית טופל זמנית) של בולענים באתר.

לא רק זאת – בגן הילדים עצמו ישנה רטיבות על הקירות, שנוצרת בעקבות פגמים במבנה; החצר מוצלת ואינה מוארת (בין היתר בשל הבניינים מסביב והמיגון שנבנה כדי להגן מפני נפילת חפצים מאתר הבניה) והחצר מיועדת לשני גנים (כי חצי ממנה חסום בגלל אתר הבניה), כך שלא ניתן להשתמש בה באופן מיטבי.

בעת האחרונה התרחשו תקלות ביוב, וזרימת ביוב ממש בתוך החצר של הגן, כשהצעצועים של הילדים בתוך הביוב הזורם, הם אינם יוצאים לשחק בחצר ושוהים ימים ארוכים בתוך מבנה סגור. לא מקבלים מרחב לתנועה ולמשחק שהם צרכים בסיסים לילדים בגיל הרך. בנוסף בשל הריח הנורא נמנעים מפתיחת חלונות בגן. 

הטיפול הנקודתי באירועים של תקלות הביוב אינו מונע את הישנותם.

כל אלו חושפים את הילדים למחלות וסיכון בריאותי, בטיחותי ופגיעה בהתפתחותם!

לכן – אנו הורי שלושת הגנים מבקשים מהעירייה למצוא מקום ראוי עבור ילדינו, שאינו מסכן אותם בריאותית, התפתחותית ובטיחותית ומאפשר להם לגדול בעיר הילדים באופן ראוי ומתאים לילדים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

18/02/2024
העצומה השיגה 100 חתימות!
17/02/2024
העצומה נפתחה