בקשה לשינוי מבני הגנים הדו לשוניים

אין תמונה

מספר חתימות

1
 
150  
פורסם בתאריך: 14/07/2021
 

שלום רב,

אנו, הורי ילדי הגנים הדו לשוניים ביפו פונים אליכם בבקשה להעביר את הגנים הדו לשוניים למתחם אחד ובו  מבני קבע שאינם יבילים.

הגנים הדו לשוניים פועלים ביפו מזה שמונה שנים, בארבע השנים האחרונות פועלים חמישה גנים

עירוניים דו לשוניים בשלושה מתחמים נפרדים.

גן לימון וגן דבש ממוקמים במבנה ברחוב דר ארליך 35

גן שמש וגן שמיים במבנים יבילים ברחוב דר ארליך 31

גן נור במתחם פסטלוצי 39

גנים אלו שהוקמו ע"י העירייה מתוך היענות לבקשותיהם של תושבי יפו, מחזיקים לאורך כל השנים  תפיסה קהילתית, תוך הבנה שסביב חינוך הילדים אפשר, ראוי וכדאי לגבש את ההורים לכדי קהילה רב תרבותית ודו לשונית. פיזור הגנים על פני מרחב גיאוגרפי גדול ומבוזר מקשה על חיי הקהילה ועל בניית קשרים ושיתופי פעולה בין הצוותים וההורים מהגנים השונים.

בנוסף גני שמש ושמיים פועלים בתוך מבנים יבילים בהם קר, רטוב ומוצף בחורף וחם מאוד בקיץ, הרצפה מתפרקת והקירות מחוררים, למרות שנעשה בהם שיפוץ לפני שנתיים. חצרות הגנים קטנות מאוד ולא הגיוניות בשל קיומו של שטח גדול שאינו מנוצל בצד האחורי של הגן. למיטב ידיעתנו אלו בין הגנים היחידים בעיר הפועלים במבנים יבילים. אין זה ראוי לעיריית ת"א בשנת 2021 לשכן ילדים בתנאים כאלו.

כידוע לכם בכל שנות קיומם של הגנים הדו לשוניים היה הביקוש גבוה ביותר. אנו מאמינות שלמרות המורכבות ביפו  ובשל התקוה והאלטרנטיבה שמציעים הגנים לחיים משותפים הביקוש אף יעלה.

 

אנו מבקשות מכם לתת לילדים שלנו תנאים מיטיבים לגדול ופרוח בהם ולקהילה שלנו תמיכה לשגשג להתגבש ולגדול, ע"י קיבוץ הגנים למתחם אחד ובניית מבני קבע הולמים לכל הגנים. אפשרות נוספת היא בניה על שטח המבנים היבילים מבנה ראוי ל-3 גנים (שמש שמיים ונור) בשתי קומות ובניצול יעיל יותר של השטח כך שיכלול בין השאר חצרות מרווחות ומרחב גן ראוי ומזמין וכל זאת בזמן קצר כך נוכל לפחות במעט לקרב בין הגנים ולהיטיב את תנאיים.

אנו מאמינות שניתן לבצע זאת בזמן קצר והפגיעה בפתיחת שנת הלימודים לא תהיה קשה וארוכה וכי נוכל לגייס את סבלנותם של ההורים לתהליך.

בברכה

ועד הורי הגנים הדו לשוניים ביפ

מצורפות חתימות ההורים בגנים

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו