צהרון עד 17 בחריש

צהרון עד 17 בחריש

מספר חתימות

8
 
1,000  
פורסם בתאריך: 12/02/2020
 

אנו, החתומים מטה, הורים לילדים בעיר חריש, תושבים ותיקים וחדשים בעיר, דורשים מהמועצה להפעיל את כל הצהרונים בעיר עד השעה 17:00.

דרישה זו שלנו, נועדה לאפשר חיי עבודה תקינים לאלו בינינו העובדים ולהקל על שיפור הדירוג הסוציואקונומי של העיר על ידי הגדלת אפשרויות התעסוקה של התושבים הקיימים ומשיכת אוכלוסיה עובדת לעיר.בהחלטה להגביל את צהרונים לשעה 16:00, מצטרפת חריש לקבוצת הערים העניות ביותר בישראל (אשכול 1 עד 3), אשר רובן ככולן מגבילות צהרונים עד 16:00 ופחות, ומפרידה את עצמה מהערים המצליחות בישראל (אשכול 8-10) המאפשרות תעסוקה לתושביהן וחיי עבודה תקינים.

על המועצה ומקבלי ההחלטות להבין כי להחלטה זו חשיבות רבה ומרחיקת לכת בנוגע לתעסוקה של התושבים בעיר וגובה ההכנסה, ומגבילה דווקא את אלה העובדים באופן סדיר ומלא.

ללא אפשרות זו, חלקנו יאלץ להפחית משעות העבודה או להפסיק לעבוד כליל. דבר שבתורו יפגע בנתוני התעסוקה והמצב הסוציואקונומי בחריש ובתדמיתה.

הפתרון המוגבל והחלקי לפתוח רק חלק מהגנים לצהרון עד השעה 17:00 אינו מספק ולמעשה מביא לאותה התוצאה שבה ההורים צריכים לעזוב את העבודה מוקדם בכדי להספיק לאסוף את הילדים מגנים מרוחקים. בפרט אם מדובר בילדים בגנים או מסגרות שונות.

תגובתינו לסיבות המועצה בגינן הופסק שירות הצהרון עד 17:00:

1) אחוז "נמוך" של דורשים- כ-30% ממספר הילדים המבקשים צהרון בכל גן זהו מספר סביר בהחלט בכדי לתת את השירות הנדרש לתושבים.

2) אנו לא רואים כל מניעה לאחד כיתות בשעה האחרונה וכך לצמצם את כח האדם הנדרש.כפי שעושים במסגרות פרטיות רבות ובגנים בערים המתקדמות.

3) השעה קשה לילדים בגן - נשמע כמו סעיף שהוכנס בכוח כדי לעבות את הרשימה.

4)תגובתנו לכך שהגננות לא אוהבות לעבוד עד השעה 17:00: - נניח והעירייה הייתה מתקשה למצא מי שיפנה את הפחים בעיר, האם הייתה אומרת לתושבים לפנות את הפחים בעצמם? אם הייתה מתקשה למצא מורים בבתי הספר- הייתה שולחת את הילדים הביתה? זוהי בעיה פתירה, ולא מעניינם של התושבים לפתור אותה.

5) הילדים לא מכירים את הצוות- כמו בכל מסגרת חדשה, ילדים מתרגלים מהר ולומדים להכיר את הצוות. לשם כך יש נציג מכל כיתה.

כולנו תקווה שמקבלי ההחלטות במועצה, ישכילו להבין שלהחלטה זו השפעה גדולה הרבה מעבר לנוחות של הגננות ועלולה להיות גורם משמעותי בהנצחת המצב הסוציואקונומי הנוכחי.

בכבוד רב,

תושבי חריש

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו