הסדרת פיקוח של המדינה על גני ילדים ובתי אבות

הסדרת פיקוח של המדינה על גני ילדים ובתי אבות

מספר חתימות

106
 
100  

כחלק ממסגרת מטלת הביצוע שבמקצוע האזרחות , אנו תלמידות כיתה יא-'2 מתיכון קוגל שבחולון, עסקנו בסוגיית התעללות באנשים חסרי ישע. 

תופעת האלימות במאה ה21 הפכה להיות על סדר היום הציבורי אך המודעות עליה ועל השלכותיה גדלה עם חלוף השנים. בתקופה האחרונה במדינת ישראל פורסמו בתקשורת מקרי אלימות רבים ונחשפו תיעודים של התעללות באנשים חסרי ישע ואפילו מקרי רצח.                                                                 אנשים אלה חוו טראומות בלתי הפיכות שילוו אותם לאורך חייהם. 

בנוסף לכך בשנה האחרונה היו מקרים רבים של גננות שהתעללו בילדים בגנים. היו הפגנות של הורים ומחאות רבות כנגד התופעה במטרה וברצון להוביל לשינוי משמעותי במדינת ישראל. 

הפחד של כל אחד ואחת מאיתנו הוא שיפגעו באדם שהוא אוהב, במיוחד כאשר מדובר בקשיש או ילד שהם חסרי ישע ואינם יכולים לעשות דבר בנושא. מעשי אלימות בקטינים וחסרי ישע עלולים להשאיר להם טראומה למהלך השנים או לגרום להם לחוסר אמון במערכת החינוך ובמערכת המדינית. 

אנו רוצות להבטיח את שלומם ואת ביטחונם האישי של הילדים בגני הילדים וגם את שלומם של האנשים המבוגרים והקשישים הנמצאים בבתי האבות ובדיור מוגן .                                                    הפתרון לסוגיה זו הוא שאחת לשבוע יגיע אדם או קבוצת אנשים מטעם מוסדות המדינה האחראים על פיקוח גני הילדים ובתי האבות, שיגיעו ללא כל התראה מוקדמת על מנת לפקח על גני הילדים ובתי האבות ולראות שהדברים מתרחשים שם כראוי ואין פגיעה בילדים/ בבני אדם. 

אנא שתפו עצומה זו וחתמו עלייה!

תודה :)  

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

27/06/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
27/06/2020
העצומה נפתחה