גלי עטרי - אל תשירי באירוע של מתנחלים, אל תתני יד לכיבוש ולימין הקיצוני

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 143 חתימות.

 למי שלא יודעים - הזמרת גלי עטרי עומדת להופיע באירוע של מתנחלים בשטחים הכבושים. 

גלי עטרי אמורה לשיר בעוד שבועיים, ב-18 לאוגוסט, במופע המרכזי באירוע שיהיה בהתנחלות שילה, בלב ליבו של השטח הפלסטיני. 

שילה היא כידוע  מאבני התווך של ההתנחלויות האידאולוגיות בסימן ארץ ישראל השלמה

האירוע שבו היא אמורה להופיע נקרא "מחוללות בכרמים". 

זה מיועד במיוחד לנשים ואמור להיות  ארוע של  "העצמה נשית" (העצמה נשית באמצעות כיבוש ברוטאלי והתנחלות על אדמה גזולה - זה היה מצחיק אילו זה לא היה כל כך עצוב...)

http://cramim.go-festival.co.il/#menu-toggle

אז פתחתי את העצומה הזאת וגם כתבתי לגלי עטרי מסר בעמוד שלה בפייסבוק (הטכסט מופיע כאן בהמשך) וביקשתי ממנה לבטל את ההופעה הזאת שמביישת אותה ואת כולנו. ואני מציעה  לכולם/ן לחתום פה על העצומה וגם לכתוב בדף שלה.

 https://www.facebook.com/GaliAtari/

האם זה ישפיע? אם הרבה יחתמו פה ויכתבו לה שם - אולי אולי כן...

אז אם זה נראה לך - בבקשה להצטרף!

בברכה

אילנה כרמלית 

מתכנתת מחשבים

נתניה

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  נוסח העצומה  

 

לגלי עטרי - שלום לך, כמו כולם במדינה הזאת גדלתי על השירים שלך ותמיד אהבתי אותם. שמתי לב שבמשך עשרות שנים של קריירה את נזהרת לא להיכנס לעין הסערה של מחלוקת פוליטית. ודווקא עכשיו את עומדת לנקוט צעד שעלול להפוך אותך למזוהה עם הימין הקיצוני? כן, הימין הקיצוני במדינת ישראל, זה מה שאמרתי. הכוונה שלי כמובן להופעה המתוכננת שלך ב-18 לאוגוסט באירוע שמקיימים המתנחלים בשילה – התנחלות שתקועה בלב ליבו של השטח הפלסטיני, התנחלות שהיא עמוד תווך בתנועת ההתנחלויות. רציתי להגיד לך שבכל מה שנוגע להתנחלויות אין ולא יכול להיות דבר כזה כמו "נייטרלי" או "לא פוליטי". ההתנחלויות הן באמצע הויכוח הפוליטי החריף ביותר שקורע את המדינה הזאת כבר כמעט חמשים שנה. המטרה שבשבילה הקימו את ההתנחלויות בכלל ואת שילה בפרט זה להנציח את השליטה הצבאית הישראלית בשטח, שלטון בכח הזרוע על מיליוני תושבים פלסטינים – שזה גם אומר להנציח לדורי דורות את השנאה והפיגועים והמלחמות ושפיכות הדמים, לוותר סופית על כל אפשרות וכל סיכוי לשלום בינינו לבין הפלסטינים, להיות מדינה שמקיימת שלטון צבאי ברוטאלי על עם אחר ונסחפת לתהומות של לאומנות וגזענות ונהיית מוקעת ומצורעת בעולם. לכל זה את נותנת יד כאשר את הולכת לשיר במופע המרכזי של ארוע שמקיימים המתנחלים בשילה בשם "מחוללות בכרמים", שם יפה שמסתיר מציאות מאד מאד מכוערת ומפחידה. לא תוכלי להגיד שזאת סתם אמנות וסתם לשיר שירים יפים ואין לזה קשר לפוליטיקה. התנחלות זה דבר פוליטי במהותו, לשיר שירים יפים בארוע שמתקיים בהתנחלות הופך את השירים למכוערים. אחרי שתשירי אותם שם באוזני המתנחלים בשטח כבוש יהיה לי אישית קשה להמשיך להנות מהם כמו שנהניתי עד היום. רציתי לבקש ממך לבטל את ההופעה הזאת – ואם את חוששת מלנקוט עמדה פוליטית בכיוון השני, אז תמצאי איזה תירוץ טכני. ועוד רציתי להציע לך להחליף את האמרגן שהכניס אותך לשדה המוקשים הזה – או לפחות לפחות לחטוף עם האמרגן שיחה מאד נוקבת. כתבתי לך כאן את הדברים האלה בשמי ובשם של הרבה אחרים ואחרות שאוהבים את השירים שלך ונהנים מהם וממש לא רוצים להרגיש שיש לנו עכבות פוליטיות להמשיך להנות מהם.

בברכה

..............

 

 

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

07/08/2016
העצומה השיגה 100 חתימות!
01/08/2016
העצומה השיגה 50 חתימות!
31/07/2016
העצומה נפתחה