עצומה להורדת עלויות הדלק והחשמל ותכנון מערך האנרגיה של ישראל

עצומה להורדת עלויות הדלק והחשמל ותכנון מערך האנרגיה של ישראל

מספר חתימות

970
 
10,000  
מחירי הדלק עולים!   מחירי החשמל עולים!  והם ימשיכו לעלות! הדלקים הפוסיליים (דלק, סולר, פחם, מזוט וכו') בהם אנו משתמשים היום הולכים ואוזלים. זה רק עניין של זמן עד שנעמוד מול שוקת שבורה שתוביל אותנו להדרדרות בכל תחומי החיים. אנו דורשים בזאת הקמת ועדה פרלמנטרית לתכנון והיגוי של משק האנרגיה בישראל ל 30 שנה קדימה עד מעבר מלא של שוק התחבורה והחשמל במדינה לשימוש באנרגיות מתחדשות, חופשיות וזולות!טיפול מושכל בנושא האנרגיה והפרטתו לציבור תוך מעבר לאנרגיות מתחדשות עשוי לגרום לשרשרת של פתרונות חיוביים שייווצרו מכך.מכיוון שאנרגיה מאפשרת התפלת מים,  מים מאפשרים חקלאות, חקלאות מספקת מזון - זוהי שרשרת מזון שאנו יכולים לשנות את כולה וליישם חיים ברי קיימא. היום העלות הציבורית לנושאי האנרגיה מגיעה לכ 100 מיליארד שקל בשנה - כשליש מתקציב המדינה  הגיע הזמן להבין: לאיפה הולך הכסף?! ההתנהלות המדינית שלנו לא מרכזת כוחותיה בסוגיה חשובה זו למרות העלות הניכרת והגיע הזמן שהציבור והממשל יפתח את עיניו ויתחיל לקדם את העתיד.עלינו לעורר את הצורך הדחוף לעשות סדר בנושא זה בכדי להגיע לתכנון מושכל שיוביל לחסכון ציבורי, צדק חברתי, איכות חיים, ושימור הסביבה לילדינו. פתרונות כבר קיימים ומחכים ליישום - לפניכם קישורים שיובילו אתכם לחלק מן הפתרונות הקיימים ושנמצאים בפיתוח בארץ ובעולם. הגיע הזמן להביט קדימה ולחשוב על דור העתיד!!!

משרד האנרגיה של העם - שרשורי מידע מהנעשה במשרד האנרגיה ותפקודו, ופתרונות ומידע מהארץ ומהעולם בתחום האנרגיה החופשיתשרשור פתרונות לתחבורה ודלק - מחיסכון של דלק, ועד מכוניות שנוסעות על מים ולחץ אווירשרשור פתרונות לחשמל ביתי מבוסס אנרגיה מתחדשתשרשור פתרונות לחשמל מסחרי מבוסס אנרגיות מתחדשות

למה להקים ועדה לבדיקת המצב היום, ולתכנון עתידי נכון של משק האנרגיה?
 • העלות השנתית של האנרגיה לציבור היא כ 100 מיליארד שקל (הערכה - ייתכן שאפילו יותר). זכות הציבור לדעת זאת ! עלות זו נגזרת ממחירי קניית הדלקים של חברות החשמל והדלק, מחירי התפעול וכוח האדם, שולי הרווח לספקים השונים, המיסוי (בלו), עלויות מערכת הבריאות בטיפול בנפגעי זיהום האוויר, עלות אבטחת מתקני האנרגיה, עלות הטיפול בזיהום האוויר, ההשלכות העתידיות על בריאות הילדים, והוצאות נוספות (שאת כולן נרצה לדעת!)יש לזכור שמחירי המוצרים, מגפרור ועד בית, מושפעים ממחירי האנרגיה ומהווים עול נוסף ומעיק על כל אדם בישראל.יוקר המחיה הבלתי נסבל ימשיך לעלות בעקבות הדלק! ניתן לעצור זאת, אך עלינו להתעורר!                                                      
 • ההתנהלות הממשלתית הינה מבולבלת ומעבירה את האחריות בין המשרדים השונים של הממשלה. התנהלות זו נוכחת בפועלן של וועדת השרים לנושאי אנרגיה מתחדשת, משרד האנרגיה, המשרד להגנת הסביבה, משרד הפנים ומשרדי ממשלה נוספים המעורבים בנושא. את התוצאות של התנהלות זו ניתן לראות במשבר החשמל הנוכחי ובקלות הבלתי נסבלת בה אושר הליך מקוצר להקמת מתקני הגז.
 • האנרגיה מבוססת הדלקים אינה נצחית! מחקרים מראים כי הדלקים עומדים להיגמר בעשורים הקרובים. עדות נוספת לכך היא המאמץ האדיר שמשקיעות חברות הנפט בקידוחים מסוכנים ביותר בים (הקידוחים היבשתיים עברו את שיא תפוקת הנפט), העלולים לגרום לאסון בקנה מידה עצום בים התיכון.
 • 1400 איש מתים בשנה מזיהום אוויר רק באזור גוש דן. הבריאות וזיהום האוויר מכים בנו ובילדינו ואיננו יודעים עדיין מהן ההשפעות העתידיות על הילדים שגדלים בזיהום האוויר היום.
 • רכישת הדלקים כיום מממנת חוליות טרור ומדינות אויב. ביכולתנו לעצור זאת דרך פיתוח והתוויית העידן החדש בתחום האנרגיה.
 • בישראל ישנן חברות רבות המפתחות מערכות לפתרונות אנרגיה מתחדשת ונקיה. הרבה מוחות מובילים עובדים ופורצים דרכים חדשות בנושאי האנרגיה --- אשר אינן מיושמות בארץ! יש לעודד מחקר ופיתוח נושאים אלה ולדאוג לגריפת רווחים לקופה הציבורית דרך השקעות אלו. נתונים מראים שעל כל שקל שהמדינה השקיעה במחקר קיבלנו 5 שקלים בחזרה.
דרישותינו מהוועדה
 • בדיקה מלאה של העלויות הכוללות של האנרגיה בארץ: רכישת דלקים, נזקי בריאות, נזקי סביבה, כוח אדם, מיסוי ושולי רווח ופרסומן לציבור הרחב.
 • בניית מתווה מוגדר לתכנון והובלת משק האנרגיה למעבר לאנרגיות מתחדשות וזולות בתחומי הרכב והחשמל תוך חקיקה והגדלה דרסטית של היעדים הנמוכים המוגדרים היום כיעד מדיני.
 • מתן תוקף ממשלתי וציבורי מעשי ל"פרוייקט הלאומי למעבר לאנרגיות מתחדשות".
 • בדיקת התנהלות וועדת השרים בנושא האנרגיה המתחדשת ב-3 השנים האחרונות, ודחיפתה להליך פעולה מואץ ושקוף לציבור.
 • בדיקת החסמים והבירוקרטיה המסורבלת בתחום ויצירת מנגנון לקיצור ההליכים.
 • איתור ובדיקה של הפתרונות הרלוונטיים הזמינים כיום, ואלו הנמצאים בהליכי פיתוח (להלן קישור למגוון פתרונות ומערכות אנרגיה מתחדשת שאותרו על ידי אזרחים).
 • פתיחת השוק למתחרים קטנים ושחקנים נוספים, ומתן תמיכה דרך הורדת מיסים ועלויות נלוות.
 • בניית מתווה לשחרור החסמים המגבילים יצירת יחידות כוח ביתיות ואפשור יצירת חשמל על ידי כל אזרח לביתו.
 • מחקר מקיף על כל פרשת הגז בארץ מוועדת שישינסקי: מחירי הגז לציבור, ההנחיות לגבי מכירתו לחו"ל, הליך בניית המתקנים על החופים והנזקים הסביבתיים הצפויים בשל כך, ועלויות ההגנה הנדרשות מכיסו של האזרח.
 • בדיקת נושא ההיתרים למתן קידוחי הנפט בים התיכון והצפת המשמעויות והסיכונים לציבור הרחב (דוגמת האסון במפרץ מקסיקו).
הצטרפו אלינו לדרישה להקמת וועדה זו בכדי לוודא התנהלות ממשלתית תקינה בחשיבה עתידית לטובת האזרחים, ולא עוד על-פי חלילם של בעלי ההון. לצורך המעבר והשינוי הנדרש לאנרגיה ברת קיימא ניתן להשתמש בתמלוגי הגז שנמצאו בארצנו.
הצטרפו אלינו בכדי לדרוש מהמדינה לעשות את הצעד הברור של מעבר לעידן חדש, לישראל טובה יותר! משרד האנרגיה של העם  - בואו לראות פתרונות של אנרגיה ירוקה וחיסכון בדלק וחשמל.התעוררות הרשת לשינוי חברתי

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

12/08/2012
העצומה השיגה 500 חתימות!
02/08/2012
העצומה השיגה 100 חתימות!
23/07/2012
העצומה נפתחה