תואר ראשון בחינם לאזרחי מדינת ישראל

תואר ראשון בחינם לאזרחי מדינת ישראל

מספר חתימות

5
 
7,000,000  
פורסם בתאריך: 10/04/2019
 

התוכן הבא מופנה אל כל אזרחי מדינת ישראל - בין זכר ובין נקבה, בין צעיר ובין בוגר, בין מצליח כלכלית ובין המצליח פחות.

אנשים, נשים, ילדים וילדות, נערים ונערות, חברים וחברות! ישנו צר הצורר אותנו שנים רבות במדינתנו האהובה. אִיּוּם אָיֹם העתיק כמו הזמן. רֹעַ נורא המֵרֵעַ לחיי היום יום של כל אדם שקורא לישראל ביתו.

המֵצֵר האמור הוא כמובן - בעיית העניות במדינת ישראל. הבעיה הזו נוגעת בכל פינה בחיי העני, נמצאת בראשו של כל אדם ממעמד הביניים, ואורבת בחשכה לאנשים העשירים ביותר. היא רודפת אותנו כמו צל שלא יואר, היא שוחקת אותנו כמו סחיבת שק שרובו קבור בנבכי האדמה.

האדם הלא מושכל יאמר שאין עניין זה כה רב חשיבות, ופָּנֵינוּ צריכים להיות נשואים לאופקים אחרים. לאדם זה אומר:

הידעת ששמונה עשרה עשיריות המיליון מאזרחי מדינת ישראל, סכום העולה על עשרים אחוזים מכלל האזרחים, נמצאים מתחת לקו העוני?

הידעת שבשנת התשע"ח, מדד חומרת העוני במדינת ישראל עלה בעשרה אחוזים?

הידעת שבאותה שנה, מדד עומק העוני, עלה בכחמישה אחוזים?

עד כה, מנהיגי המדינה ניסו להביא פתרונות רופפים שלא גורמים לשינוי עָצְמָתִי די הצורך. ובכן, זה הזמן לשינוי. השינוי יבוא בדרך היסודית ביותר. הוא יבוא דרך הדבר המחזיק את המדינה, החומר ממנו בונים את גלגליה - החינוך. החינוך נתמך באופן מספק רק עד ובכלל גיל תיכון. אולם, כאשר מדובר בחינוך ברמה אקדמאית - הרמה המניבה את מֵרַב התוצרת הכספית בארץ, התמיכה מתפוגגת כחלום ואזרחים נקברים תחת הר של דרישות כספיות במטרה פשוטה אחת - ללמוד לימודי תואר ראשון.יש לנפץ את המציאות הארורה הזאת! יש אחת ולתמיד לתת לכל אזרחי המדינה הזדמנות שווה לקבלת השכלה אקדמית ע"י מימון הלימודים לתואר ראשון באופן גורף - לגברים כנשים, לעשירים כעניים. רק כך ינוצח אויב העוני.לא עוד אנשים שסוחבים אחריהם חובות בשל הלוואות שלקחו על מנת לממן את לימודם!

לא עוד בני נוער הנמצאים קרובים כחוט השערה אל עתיד מצליח באמצעות לימוד אקדמי, אך נדחפים באכזריות אל שוק העבודה חסר הרחמים בשל מחסורם הכספי! 

בדנמרק התוצאות מובהקות: בארצם הנהיגו מדיניות דומה ואחוזי העניות עומדים על שלושה עשר אחוזים בלבד.

הפתרון הוא גלוי והעתיד עוד פתוח. אך התשובה לשאלה - האם הפתרון ייושם והעתיד יתוקן, תלויה בחתימה שלך.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו