תמיכת תושבי משגב בפרישת תאורת לד ודור5

תמיכת תושבי משגב בפרישת תאורת לד ודור5

מספר חתימות

1
 
2,000  
פורסם בתאריך: 29/07/2020
 

אנו מחזקים את ידי ראש מועצת משגב דני עברי להמשיך במהלכים שיחזקו את יישובי משגב בטכנולוגיות שמשפרות את איכות החיים ללא סיכון מוכח וברור. 

תאורת לד הפכה לברירת המחדל בכל סביבה בעולם בעשור האחרון, לאחר שנבדקה באופן ממצה ונמצאה בטוחה לשימוש אזרחי וציבורי. החשש העיקרי שקשור באור בהיר מדי ניתן כיום לכוונון בתאורה ציבורית בספקטרום שבין אור צהוב (3000K) ללבן (6000K), ולשלוט באופן מלא בעוצמת ההארה באופן בטוח לחלוטין.

פרסומים שונים ברשתות חברתיות לגבי הסיכון לבריאות בדור5 של תקשורת סלולרית אינם מבוססים על מחקר מדעי אלא על פסאודו-מדע שמופץ מסיבות אידאולוגיות שונות. הבדיקות הממצות שבוצעו בתעשיה ובמכוני התקינה של אירופה, צפון אמריקה, יפן וקוריאה לא הראו סיכון חדש ומהותי לבריאות האדם, בעוד שחששות מתחלואת סרטן ופגיעה מוחית מתקשורת מיקרוגל הופרכו במחקרים רפואיים רחבי היקף עוד בעשור הקודם. 

דור5 מכיל הבטחה עצומה לשיפור באיכות החיים, הנגשת שירותים רבים לאוכלוסיית חבל משגב ובכלל, קפיצת מדרגה עצומה ביכולות ניטור ושמירה על הסביבה ומפגעים אקולוגיים, תמיכה מובטיחה בטכניקות כדוגמת חקלאות ביו-דינאמית ואורגנית, ביטחון המרחב הציבורי, איכות ונגישות תכני ומערכות חינוך לכל הגילאים ועוד כהנה וכהנה. 

איננו מוצאים הגיון בדחייה גורפת של טכנולוגיה על סמך חששות בלתי מבוססים, או גרוע מזה - מבוססים על פסאודו-מדע שעוות בכוונה כדי ליצור התנגדות לטכנולוגיה. אנו בטוחים שמועצת משגב תאמץ תכנית שקולה לאימוץ ופרישת שימוש בטכנולוגיות אלו, תוך שמירה על בקרה על בריאות הציבור ומעקב אחר מחקרים וממצאים רלוונטיים בארץ ובעולם. גם אם יימצא סיכון בטכנולוגיות כאלו, ניהול ומעקב סדורים יבטיחו מינימום חשיפה והשפעה קודם לגילוי עתידי וטיפול מהיר בהתאמת השימוש לפי ממצאים ממקורות מדעיים ומבוססי מחקרים לגיטימיים. 

אין קל מלפסול טכנולוגיה עקב חששות כלליים. התנגדויות דומות לאלו שנשמעות כיום במדיה החברתית הועלו בעבר נגד רכבות, מכוניות, מקררים, מיקרוגל ביתי, טלוויזיות, קוסמטיקה מסחרית, מכונת הדפוס, מטוסים ועוד. המכנה המשותף לכולם - ההתנגדות נבעה מאידאולוגיה או פוליטיקה, לא ממדע מבוסס עובדות. 

ממילא, תאורת לד כבר נמצאת באופן גורף בכל מרחב ציבורי ופרטי בארץ ובעולם, ודור5 ייפרש בארץ ובעולם. אין הגיון להשאיר את חבל משגב מאחור כאשר השפעות שליליות שתתגלינה ממילא תשפענה על כל תושב משגב שאינו ספון בביתו ובחבל משגב כל ימיו.  

לכן, אנו מחזקים את ידיך להמשיך ולהצעיד את מועצת משגב אל עתיד טוב יותר תוך שימוש בכל טכנולוגיה מתקדמת שאינה פוגעת בסביבה או בתושבי החבל. 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו